ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Трагедія Олівера Твіста (за романом Ч. Діккенса «Пригоди Олівера Твіста»)

Л. М. Толстой писав: «Просійте світову прозу, залиппггься Діккенс...» Не тільки видатний російський письменник, але й численні його сучасники й ті, хто при­йшов після нього, вважали Діккенса великим майстром психологічного роману.

Звернувшись до світу дітей в романі «Пригоди Олівера Твіста», Діккенс торкається однієї з найважливіших проблем протягом усієї творчості пись­менника — проблеми виховання та навчання дітей, відповідальності суспі­льства за своїх юних громадян.

Герой роману — Олівер Твіст — народився в робітному будинку. Одразу ж після народження він залишився сиротою. Потрапивши на «ферму» доглядачки Манн, дитина непосильно працює, її зморюють голодом, жорстоким ставленням. А вже в десять років Олівер стає «учнем» трунаря, від якого тікає і потрапляє у лондонський грабіжницький притон. Тут йому уготована доля злочинця. Скрізь хлопчик бачить жорстокість, зло, бездушність. Та даремно і скупник краденого Фейгін, і жорстокий грабіжник Сайкс, і «джентльмен» Монкс намагаються при­мусити Олівера красти. Олівер виявляє твердість і відмовляється брати участь у злочинних діях. Незважаючи на байдужість, жорстокість навколишнього сере- довиш;а, хлопчик не втрачає своєї пщрості, природної доброти, гідності.

Щасливий збіг обставин дозволяє йому втекти від грабіжників і знайти притулок у містера Браунлоу — людини, яка була другом батька дитини. Роза Мейлі, добра подруга Олівера, бачить в Олівері не сироту, не грабіжника, а глибоко неш;асну маленьку людину, ш;о не знає доброти, ласки, співчуття. Долю дитини вирішено: шляхом пошуків і зіставлень, зустрічей з «покидьками» сві­ту містер Браунлоу відтворює недовге життя Олівера Твіста, розповідає дитині історію кохання, поневірянь та розлуки його батьків, знайомить з небагатьма родичами дитини, бере на себе обов’язок освіти та виховання Олівера.

Протягом усього роману видатний гуманіст Ч. Діккенс намагається виклика­ти у читача відчуття симпатії, жалю. Разом з письменником ми переживаємо негаразди героя та радіємо тим хвилинам ш;астя, ш;о інколи випадають на долю героя.

Останні сторінки роману перегорнуті. Але співчуття Оліверу Твісту, нена­висть до дикунства, невігластва, зажерливості — рис людської душі — ш;е дов­го не залишають нас байдужими.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 675 | Теги: Трагедія, пригоди, Діккенса, Олівера, Романом, Твіста | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz