ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Трагічна доля Марії (за романом Уласа Самчука ссМарія»)

...І перед нею помолюся Мов перед образом святим Тієї матері святої,.,

Т. Шевченко

Видатний український письменник Улас Самчук назвав свій роман ім’ям головної героїні — Марії. Образ героїні став образом-символом, втілюючи в собі страждання всіх матерів України. Недарма твір має красномовну присвя­ту: «Матерям, ш;о загинули голодною смертю на Україні в роках 1932—1933».

Здається, Марія була народжена для ш;астя, бо ніби «...вся природа раділа народженню маленької дівчинки». А та з радістю та довірою сприймала навко­лишній світ. Дівчинка прагне жити, насолоджуватися життям.

Але вже в ранньому дитинстві Марія зустрілася з горем і бідою, які не покидатимуть її до кінця життя. Загинув у каменоломнях батько, з великого горя тяжко занедужала та померла мати. Марія повною мірою відчула на собі, яка вона гірка — сирітська доля. Але мала такий величезний заряд життєвої сили, енергії, ш;о ні сирітство, ні тяжке наймитування не зламали її, — виро­сла красунею, веселою, працьовитою, її поважають у селі.

До Марії прийшло перше світле кохання. Але й тут доля послала їй тяжке випробування: її коханого Корнія аж на сім років забирають у матроси. Розлу­чаючись з ним, Марія присягається чекати милого, але не дотримала слова, вийшла заміж за Гната. «...Сама винна. Обіцяла і забула обіцянку, не чекала. Не вірила в любов, захотіла багатства. Покутуй». І довелося спокутувати тяж­кий гріх, за який розплачувалася, живучи сім років з нелюбим чоловіком, втративши трьох дітей, народжених у шлюбі з ним.

Зрозумівши, ш;о життя із Гнатом не принесе їй шдстя, Марія йде на все, аби бути поруч з коханим Корнієм. Знехтувавши звичаями й традиціями, відкрито зустрічається з ним на вечорницях, а потім зважується на нечуваний у селі крок — розлучення з чоловіком. Розлучаючись, вона говорить: «Ти мучиш мене, Гнате! Сам Бог не хоче, ш;об ми жили разом».

Поєднавшись з коханим, жінка відчула в собі радість, ніби тільки-но наро­дилася на світ Божий і почала вільно жити.

Нелегким був початок її життя з Корнієм: довелося терпіти його бруталь­ність, переборювати лінош;і чоловіка, переживати злидні. Але лагідна вдача

Марії, її терплячість, працелюбність, доброта створили чудо: під впливом дру­жини змінюється Корній, який, як і Марія, приростає до землі, починає відчу­вати насолоду від праці на ній, гордість, що вони на цій землі господарі, стає добрим батьком для їхніх дітей.

Доля посилає Марії ще одне випробування: згоріло її обійстя, підпалене Гнатом, але вона знайшла в собі сили впоратися і з цією бідою. Жінка не звинувачувала Гната, розуміючи, що на цей злочин його штовхнули відчай і безнадійна любов до неї.

Сумлінна, невсипуща праця на землі знов принесли у господу Марії доста­ток, впевненість, спокій, злагоду. Але прийшло на землю зло, яке передчував Гнат: «...наближається дивна і страшна пора, коли все буде зруйноване, не зостанеться каменя на камені». Це зло не обійшло Марію. Гинуть її діти: на війні, від репресій, від голоду. Один із синів, Максим, гине від рук батька, який не витримав синівської наруги над найсвятішим. Відчуваючи свою скору смерть, іде помирати в поле зі старим псом Корній.

Помирає від голоду і сама Марія, яка виростила стільки хліба, що ним «можна прикормити цілу державу!..»

Розповідь про трагічну смерть Марії не може залишити читача байдужим, змушує замислитися: чи не є ця кінцівка пересторогою для живих — задумай­тесь над долею України та її матерів!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 733 | Теги: Уласа, Самчука, ссМарія, доля, Романом, Марії, Трагічна | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz