ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Третя Рота» Володимира Сосюри - зразок мемуарної прози

Автобіографічний роман «Третя Рота» над яким Володимир Сосюра працю­вав з перервами в 1926—1930,1942 і 1959 роках, — це не тільки розповідь про власне життя, яким воно було, без прикрас. Це і важливий документ епохи, в яку жив поет.

Сам автор так свідчить про історію написання «Третьої Роти»: «Я почав писа­ти прозою роман-трилогію ш;е в 1926—1930-х роках. Уривок цього роману був надрукований в журналі. Весь же роман називається «Третя Рота»: 1. «Володька»;

2.     «Крізь вогонь»; 3. «Поет». Надрукований уривок був про громадянську бороть­бу на Україні, про трагічний період моєї молодості... Я відклав його і через 12 ро­ків повернувся до нього, ш;об потім писати про роки юності і дійти до старості».

Після Вітчизняної війни, восени 1959 року, Володимир Сосюра знову повер­нувся до роботи над романом і в чорновому варіанті закінчив усі три книги

 

трилогії 1960 року. Почалася газетна публікація твору, яка була обірвана на самому початку забороною «згори». В ті часи жанр мемуарів був рідкісним явищем у нашій літературі — треба було мати мужність, щоб сміливо й від­крито писати про недавнє минуле, не тільки добрим, а й гострим словом згаду­вати своїх сучасників.

Третьою спробою донести до читача цей твір уже після смерті автора стала скорочена публікація його в десятому томі творів В. Сосюри. Із шістдесяти розді­лів надруковано було лише двадцять шість (і ті зі значними скороченнями).

І тільки 1988 року вийшла повна книга (роман-трилогію перероблено на один твір).

Автобіографічний характер мають багато віршів і поем В. Сосюри, почина­ючи з «Червоної зими». В одних творах ліричний герой ототожнюється з авто­ром, інші присвячувалися якійсь конкретній події з його життя. Паралельне відтворення подій у поезії і прозі було викликане тим, що автор усвідомлював: поезія може бути піснею своєму народові, а не літописом його доби. Якщо в поетичних творах Сосюра мав право на творчий вимисел, то в автобіографічно­му романі він з документальною точністю прагне відтворити побачене і пере­жите ним на життєвій дорозі.

Роман «Третя Рота» — це правдива розповідь поета і про важке дитинство, і про буремну юність, і про перші кроки в літературі, які він робив за допомо­гою відомих українських письменників. Автор не обминав і трагічних моментів нашої історії, і свої власні невдачі. Складні життєві обставини іноді загострю­вали стосунки із деякими його колегами по перу, але на спільному шляху боротьби і шукань поет залишився вірним найвищим людським ідеалам, не погрішив проти правди, навіть, здавалося б, невигідної йому, довіряючи чита­чеві найсокровенніше і найболючіше, що траплялося в його житті. У спаднщні Володимира Сосюри немає щоденників і дуже мало листів, тому цінність рома­ну «Третя Рота» — цього яскравого зразка мемуарної прози — дуже велика.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 681 | Теги: Третя, Сосюри, мемуарної, Рота, прози, зразок, Володимира | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz