ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

У всьому, у малому й великому, єдиний порадник - правда (за п’єсою 0. Коломійця «Дикий Ангел»)

У п’єсі «Дикий Ангел» видатний український драматург Олексій Коломієць роздумує над «вічними проблемами»: батьки і діти, смисл людського життя, людина і праця, добро і зло, правда і нечесність.

Головний герой твору Платон Ангел живе за принципом: «У всьому, у мало­му й великому, єдиний порадник — правда!»

Глибину помислів і моральну чистоту цієї людини важко зрозуміти відразу. Спершу поведінка Ангела здається дивною і навіть шокує. За сімейним станом він збирає у спільну касу гроші, зароблені трьома його дітьми, що живуть з ним, не залишаючи їм нічого навіть на дрібні витрати, та ще й дорікає, що заробили мало і радить постаратися збільшити заробіток. Дізнавшись, що мо­лодший син Павло, якому він радив під час студентських літніх канікул поїха­ти на Північ, де б він заробив більше, ніж на заводі, одружився, Платон Мики­тович по суті виганяє його з дому, пояснюючи не згодним 13 цим рішенням домашніх, 1ЦО син повинен навчитися дбати про свою сім’ю: «Оженився, своя сім’я, своє життя. Не радився з нами — виходить, у нього свої плани. Обрав дорогу — хай іде». І хоча всі обурюються вчинком батька, та й сам Платон Микитович тяжко переживає, він упевнений у своїй правоті: «Бува, батьки купують любов своїх дітей. Поки малі — за іграшку, за морозиво, потім п’ять, десять копійок, двадцять, карбованець, троячка. Потім дитя вже саме лізе до них у кишеню. А потім жінку приведе — годуйте! «Прогнав сина!» Нехай його життя поколесить, поморозить, попече! Життя — не батько, не мати: подарун­ків не робитиме». У цьому і є мудрість батьківського почуття.

Платон Ангел цінує копійку. Але це не безсердечний скнара. Виша мета його життя, як пояснює він у розмові з кореспондентом, — жити по-людськи. А для того, іцоб жити добре, потрібні гроші. Людина повинна заробляти багато, тоді вона буде багатіти і держава буде багатіти. Тільки шкода — багато розвелося дармоїдів, то й живеться так скрутно. Гроші можна або заробити, або вкрасти. Третього способу немає. І Ангел вибирає працю, тобто чесне життя. Щоб зароби­ти, вважає він, не тільки достаток, але й повагу людей, право мати сім’ю, вихо­вувати дітей, треба працювати багато й чесно. Що він і робить, як сам сказав, з двох років: штанці сам одягнув, іграшки собі змайстрував, допомагав по госпо­дарству. Заслуживши пенсію, продовжує працювати.

Дізнавшись про зв’язок середнього сина Федора із заміжньою жінкою, бать­ко не робить поспішних висновків. Переконавшись у серйозності намірів сина, він допомагає закоханим.

Мудрість, державний розум ціа простої робочої людини найповніше розкрива­ються в історії зі старшим сином Петром. Дізнавшись, іцо Петро поставив свій підпис на документі, який дозволяв будівництво житлового будинку в непридат­ному для цього місці, де з одного боку димить завод, а з ншюго буде збудовано міст і важкий транспорт піде попід будинком, батько змушує сина відмовитися, поки не пізно, від свого підпису, хоч Петро втратив внаслідок цього і посаду, і квартиру, і дачу, і «Волгу». У розмові з сином Ангел розмірковує про шкоду, якої завдає нашій державі, землі, народу «маленький тимчасовий временнщк»: «Дров нала­має, напакостить, наплутає, грядку свою споганить — і на іншу роботу!»І підсумо­вує: «За кожний рж, за кожний місяць, за кожну годину своєї роботи відповідай! Помреш — тоді пам’ять про тебе відповість за діла твої. Інакше немислимо...»

Переконливим свідченням правильності життєвої позиції Платона Ангела є його діти. Вони шанують, як учив батько, людей і людську працю. А іце чесні, роботяіці і правдиві. Це в них — від батька.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 755 | Теги: Коломійця, всьому, Єдиний, п’єсою, Ангел, правда, малому, великому, порадник, дикий | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz