ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Уявні та справжні життєві цінності (за повістю 0. де Бальзака «Ґобсек»)

«Художник, — стверджує Бальзак, — це людина, що звикла робити зі своєї душі дзеркало, в якому весь світ відіб’ється».

Навіть у невеликій новелі Бальзаку вдалось показати реалістичну картину сучасної йому Франції, розкрити головну рушійну силу цього суспільства — матеріальну зацікавленість, гроші. Письменник створив яскраві характери, що втілили типові риси епохи.

Події в сім’ї де Ресто стали причиною для розповіді про лихваря, показали згубний для людства «особистий інтерес».

Так, пиха, похапливість, схильність до розпусти, розвинуті світським життям, пристрасть до нікчемного негідника направили великодушність гра­фині де Ресто, її відданість, ніжність у зло. Розбещена та спустошена навко­лишнім середовищем, вона підпадає під владу жорстоких підлих інстинктів, почуття матері та коханої протистоять обов’язкам дружини, але за всім цим головне: боротьба за майно чоловіка, жадобне бажання не втратити його скарб, бо поза гроші немає для неї можливості жити «справжнім» життям, забезпечити його своїм дітям. І це останнє бажання перетворює графиню дійсно в злочинницю перед совістю та людяністю. Бідність, за уявленням графині, дійсна ганьба, істинне нещастя.

Гроші — бог, гроші — совість, гроші — посмертне блаженство. Так думають не тільки негідники, це й девіз суспільства, яке зображено на сторінках нове­ли. Віконтеса де Гранльє має на меті тільки свою вигоду. Багатство молодого де Ресто може примирити сім’ю Камілли де Гранльє із загубленою репутацією його матері. До того ж головний гріх графині де Ресто — не подружня зрада, не провина в смерті чоловіка, головне в тому, що своїми очманілими пристрастя­ми вона зруйнувала свій матеріальний добробут, стала руйнівницею священно­го для всіх заможних девізу ге8 іиіа — «благополуччя».

Нещастя — закон суспільства, талан — рідкісний виняток. Він настільки нетиповий, що навіть і нецікавий у «суспільстві». Пасторальна історія Дервіля і Фанні Мальво нікого не цікавить. Фанні Мальво, швачка, ще недавно була сільською дівчиною. Бальзак відверто протиставив її графині де Ресто. Щи­рість Фанні, її душевна чистота, довірливість, працьовитість, релігійна віра в добро навіть у Ґобсека викликали розчулення. «Милий дівочий образ», «просте створіння...» Але титуловані клієнти вважають шлюб успішного юриста з про­стою бідною дівчиною не тільки мезальянсом, але й кричуш;ою безглуздістю: «Ніколи ви нічого не досягнете».

Своїм твором о. де Бальзак розставляє акценти у житті. Зле, вигадане, ли­цемірне гине. А ш;ире, просте, моральне стверджує життя у всій його величі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 504 | Теги: Бальзака, Ґобсек, Уявні, цінності, Справжні, ЖИТТЄВІ, повістю | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz