ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Утвердження безсмертя народу та його пісні в романі Л. Костенко «Маруся Чурай»

Роман у віршах «Маруся Чурай» — твір панорамно-масштабний. З величез­ної кількості подій кипучого політичного і культурного життя України XVII століття Ліна Костенко вихопила один маленький острівець — драму окре­мої особистості, а висвітлила трагедію цілого народу, показала болі сучасника і страх народу перед майбутнім. Роман присвячений леґендарній Марусі Чурай. Показуючи життя українських міст і сіл часів Богдана Хмельницького, автор­ка створює широку галерею народних образів. Роман виховує в читачів почуття любові до свого народу. У творі втілено болі й страждання усього суспільства. В ньому постає образ України:

Буває, часом сліпну від краси.

Спинаюсь, не тямлю, що воно за диво, —

Оці степи, це небо, ці ліси —

Усе так гарно, чисто, незрадливо.

Усе як є — дорога, явори.

Усе моє, все зветься Україна.

Стародавнє місто Полтава в романі постає як символ рідної землі, як місто відважних людей, що не пошкодують свого життя заради рідної землі та наро­ду. Вони мужньо боронять місто, самовіддано захищають свою честь, совість, мову і культуру. Рідна земля з її трагічною долею стоїть за спинами героїв. Історія народу України переплетена із сюжетною лінією життя Марусі. Увесь твір перейнятий почуттям любові до рідної землі, яка постає перед нами не тільки діамантово-переливними малюнками пейзажів, а передусім строкатою мозаїкою людських доль (як історичних, так і вигаданих), що, взяті разом, становлять історію народу.

Образ Марусі Чурай тісно пов’язаний із образом України. Серце Марусі відкрите для кожної чесної людини, всі свої найсвітліші почуття вона висловлює у піснях. Маруся виросла в сім’ї, де шанувалася любов до Вітчизни, уболіва­ли за щастя народу. Маруся чиста серцем, швидка на розум, окрім того, наділена поетичним і музичним талантом. Вона мудра і добре бачить людські вади, намагається зрозуміти і по змозі виправдати негідні вчинки людей, не бере на себе права осуджувати їх. У її образі втілено найкращі риси україн­ських дівчат.

Болить за Вітчизну і палке серце Івана Іскри, що мчить до гетьмана зі звіст­кою про небезпеку, яка нависла над піснею рідного краю — над Марусею Чурай. Добре розуміє і Богдан Хмельницький, що важить для держави народна пісня.

Тим паче зараз, як така розруха.

Тим паче зараз, при такій війні, —

Що помагає не вгашати духа.

Як не співцями створені пісні?

Без історичної пам’яті про боротьбу і подвиги предків любов до Вітчизни всихає, як дерево без кореня. Ліна Костенко не обминає і чорних сторінок істо­рії України. Пересторогою для нащадків звучать у романі згадки про Байду Вишневецького, Наливайка, Павлюка, Чурая, що стали жертвами зради спів­вітчизників, які бездумно запрягли своїх онуків у ярмо неволі. Народ у романі є і творцем історії, і безстороннім її суддею. На прикладах кращих його пред­ставників ми вчимося мужності, мудрості, любові до Вітчизни, до свого наро­ду, вчимося не допускати зради і несправедливості.

«Маруся Чурай» — це народне життя у строкатому його повнокров’ї. Побут, звичаї, вірування — все дихає народністю, все живе. Роман змальовує події нашої далекої історії, але цілком сучасний, бо в ньому порушено такі проблеми, які хвилюють нас і сьогодні. У нас виникає потреба допомогти рідній землі відродити­ся у красі й славі, а народові стати гідним і рівноправним серед інших народів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 728 | Теги: його, костенко, пісні, романі, утвердження, Маруся, Народу, Чурай, Безсмертя | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz