ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Утвердження незнищенності Києва як символу української нації в поемі Максима Рильського ссНеопалима купина»

Поема Максима Рильського «Неопалима купина», написана 4 жовтня 1943 року, незадовго до визволення Києва, ввійшла до однойменної збірки, ш;о побачила світ 1944 року.

Це був час, коли народ піднявся в єдиному пориві, був охоплений однією метою — відстояти рідну землю, не дати ворогові поневолити Батьківищну. По­ема «Неопалима купина», як і всі поеми М. Рильського воєнного часу, була прой­нята патріотичним духом, закликала до боротьби з фашистською навалою.

Всенародне піднесення пробудило й історичну пам’ять. Усе найкраш;е і най- снльніше, ш;о було в душах людських, втілилося в поетичних образах, які кликали згадати, хто ми, яких батьків діти, нагадували про відповідальність не тільки за сучасне й майбутнє, а й за минуле нашого народу.

У віршах збірки «Неопалима купина» перед поетом постає у мріях, спогадах і снах образ Києва. Це місто-мученик і місто-герой. Воно, спалене, лежить у руїнах. Але поет вірить, ш;о Київ, як неопалима купина, біблійний образ куш;а, ш;о горить і ніколи не згорає, постане з попелу, підніметься з руїн і знову засяє неземною красою на весь світ.

У поемі «Неопалима купина» оспівано величний образ Києва-батька, до якого з палкою любов’ю і гордістю звертається поет. Київ сповивав своїх синів, наспіву­вав їм перші пісні, напоїв їхні душі вірністю і честю. Його діти до смертного часу будуть промовляти це слово — Київ — поряд з найсвятішими словами.

Давній красень Київ — серце України, символ України, української нації. Історія Києва — це історія України, українського народу. Тяжкі випробуван­ня випали на їхню долю, починаючи від князя Володимира, який вів «свій люд, свою державу на ясні води від негод». Неодноразово «непроглядна ніч кривава» укривала Київ і всю Україну, лукаві ворожі раті приходили на нашу землю, злодійські загребуш;і руки сягали на українські скарби. Але вставав на смертний бій проти ворога наш народ, скипаючи, «як гнівний шум прибою», — і розвіювався над зеленим Києвом чорний дим. Перейнявши силу від давніх богатирів Микули і Світогора, сини Києва долали всіх воро­гів, усі сили тьми.

І гордо зносилося величне місто над зеленими просторами, мов неопалима, свяш;енна купина. Слава і велич його народу розкривається в постатях його ве­ликих дочок і синів — Петра Могили, Петра Сагайдачного, Тараса Шевченка, Лесі Українки.

І знову прийшла «ворожа рать лукава» на нашу землю. Залита кров’ю Укра­їна, зруйнований Київ:

Пема Хрешдтика, немає.

Поник Шевченківський бульвар,

І ніби кров на небокраї Багровий точиться пожар.

Але поет вірить — Київ-батько знайде в собі сили, ш;об скинути «із пліч» ворожу силу. І запорука цьому — гармати, ш;о гримлять, як дзвони, віншуючи радість визволення від фашистської навали. І знову

...сонце з хмари вирина,

І з-над пожарів виникає Благоуханна купина.

Образ неопалимої купини, який проходить через усю поему, утверджує го­ловну думку: Україна і її народ безсмертні, перемога добра над злом неминучі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 648 | Теги: утвердження, нації, Максима, Рильського, незнищенності, ссНеопалима, Української, поемі, символу, Києва | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz