ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Відгук на спектакль (опера «Поет» у ХАТОБі)

Неш;одавно в мене було справжнє свято — я разом зі своїм класом побувала в ХАТОБІ. Ми слухали оперу «Поет»— про життя і творчість Т. Г. Шевченка.

Доля опери має цікаву історію. ІЦе у 80-х роках на сцені Харківського теат­ру імені Т. Г. Шевченка було поставлено виставу «Шлях», яку тепло зустріли глядачі. Текст п’єси було покладено в основу лібретто опери у ті ж 80-ті роки. Але сталося так, ш;о опера побачила світ тільки тепер.

Уся вистава — це спогади Тараса Шевченка в останню ніч перед смертю. Поет згадує своє сирітське дитинство, поневіряння в кріпацтві, на засланні, знущання жандармів з «державного злочинця». У спогадах до поета приходять і люди, яких він ніколи не забував: подруга дитячих літ Оксаночка, княжна Барвара Рєпніна, ті, хто допоміг йому звільнитися з кріпацького ярма, і герої його творів.

Б опері звучить багато поезій Кобзаря, які ми читали, вивчали напам’ять. Але зі сцени, покладені на чарівну музику, вони зазвучали по-новому.

Ніщо в опері не залишає байдужими глядачів, але особливо вражаючою є сцена зустрічі Катерини з колишнім коханим паном-офіцером, який не тільки брутально відштовхнув ту, яку «присягався вік любити», а й відцурався рідного сина; сцена, у якій Шевченко читає уривки з поеми «Сон». Панство, перед яким Кобзар читає свій твір, спершу задоволене — поет пропонує їм «комедію», є наго­да повеселитися, розважитися. І як же змінився настрій панів, коли вони почу­ли у творі ніпщвну критику самодержавного ладу, царя та їх самих. Бони стали схожі на круків, які готові заклювати поета.

Я задоволена, що побувала в театрі; опера допомогла мені глибше зрозуміти і зриміше уявити все те, що я до цього знала про життєвий шлях і творчість великого Кобзаря.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 677 | Теги: ХАТОБі, спектакль, поет, опера, Відгук | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz