ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 15
Гостей: 15
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Влада золота у повісті Оноре де Бальзака «Ґобсек»

«Художник, — стверджував Бальзак, — це людина, що звикла робити зі своєї душі дзеркало, в якому відіб’ється весь світ». Навіть у невеликій повісті Бальзакові вдалося показати реалістичну картину сучасної Франції, розкрити головну рису цього суспільства — матеріальну зацікавленість, владу грошей.

Безжалісність і нещадність головного героя повісті «Ґобсек», чиїм ім’ям її названо, вражають. Ім’я Ґобсек стало загальновживаним, коли йдеться про скнар.

Замолоду холодний та скупий, Ґобсек був людиною життєлюбною, наділе­ною природним прагненням самоствердитися в житті. Але, переживши багато страшних випробувань, зазнавши голоду, злиднів, потоптаного кохання, спо­куси великих грошей, герой повісті став холодним, черствим здирником, нагро- маджувачем багатства.

Ґобсек має витончений розум, сильний характер, він чудовий психолог. Та все ж таки всі його таланти спрямовані лише на одне — накопичення грошей, багатства. Зваживши весь свій життєвий досвід, уже немолода людина, герой повісті дійшов до розуміння того, що «з усіх земних благ є тільки одне, щоб людина прагнула його. Це золото!»

Позичаючи гроші під величезні проценти, він фактично грабує людей, при­нижує їх морально і стає володарем їхніх доль. Ґобсеку не потрібна політична влада — йому досить влади лихваря.

Будучи багатою людиною, сам Ґобсек живе в неохайній кімнаті, пішки хо­дить до своїх кредиторів, погано харчується, мерзне на вулиці, бо одежина бідна та слаба. Весь його зовнішній вигляд викликає жах і відразу.

Таким чином, відбувається еволюція героя як особистості: з людини життє­радісної, волелюбної, з розвинутим естетичним смаком він перетворюється на здирника, потворного лихваря. Інтелектуальна людина, всю свою таланови­тість Ґобсек спрямував на фанатичне накопичення багатства, бо вважає, що почуття внутрішньої свободи, безпечне існування, повагу та незалежність да­ють тільки гроші.

Останні часи життя Ґобсека. У каміні палають гроші, плавляться золоті злитки, будинок пронизаний сморідом від зіпсованих продуктів, скрізь нагро­мадження меблів. Вірний своєму принципові неупередженості, він нічим цим не користувався.

Старий лихвар помер. Жага до збагачення лишилась. Чи не так?Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 583 | Теги: Ґобсек, Бальзака, повісті, Оноре, золота, Влада | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz