ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

«Воздвигне Вкраїна свойого Мойсея» (П. Тичина)

Всім відома біблейна легенда про Мойсея — легендарного пророка, який сорок років вів свій народ до землі обітованої. І. Франко переосмислив цю леген­ду, вибравши темою своєї поеми «смерть Мойсея як пророка, не признаного своїм народом». Саме в поемі «Мойсей», яка є вершиною у літературній спад­щині Каменяра, поет осмислює історичну долю українського народу, трагічні шляхи його буття.

Поема починається з прологу, в якому поет з болем у серці звертається до свого «замученого, розбитого» українського народу. Саме йому, в ґеній якого вірив, І. Франко присвячує свою поему. Душу поета тривожить «будуще» наро­ду, який протягом багатьох років був покірливим рабом «усякому, хто зрадою й розбоєм» його «скував і заприсяг на вірність».

У звертанні до народу І. Франко ставить риторичне запитання: «Задармо край твій весь политий кров’ю твоїх борців?» І впевнено стверджує: «О ні! Та прийде час, і ти огнистим видом Засяєш у народів вільних колі...» Щоб це сталося, треба збудити свідомість народу. Філософське переосмислення долі пророка Мойсея дозволяє поетові показати необхідність єднання народу і вождя, що знає шлях до визволення і присвячує своє життя служінню народові. Навіть коли люди відвертаються від своїх пророків, ідеї визволен­ня не вмирають, а будуть підхоплені наступними борцями. Ніхто не може спинити переможний рух народу, адже він є творцем історії.

Сам Іван Франко, як той Мойсей, прагнув, щоб український народ, який упродовж століть перебував у рабстві, здобув свободу. Народу потрібен вождь (пророк, поводир), якому б народ довіряв і який би вказав шлях до щасливого життя і повів за собою. У вірші «Гімн» І. Франко вказав цей шлях: «...дух, наука, думка, воля» — ось що наблизить «розвидняюнщйся день».

Творчість І. Франка, його самовіддана праця наближали час свободи україн­ського народу. Поему «Мойсей» називають другим «Заповітом» української літератури. Я можу назвати І. Франка другим, після Т. Шевченка, українсь­ким Мойсеєм. Наш народ із шаною і вдячністю звертасться до творів Т. Шевченка та І. Франка в пошуках наснаги до життя та волі.

У поемі «Мойсей» І. Франко висловив найзаповітніші мрії і сподівання сво­го народу того часу. І ці сподівання справдилися. Але, на жаль, у наш час немає таких пророків, як Мойсей, немає, мені здається, відданої народові лю­дини, яка б знала, куди вести народ, якою будувати нашу країну, як зробити наше суспільство справедливим і ш;асливим. Залишається тільки сподіватися.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 596 | Теги: Вкраїна, Воздвигне, Тичина, свойого, Мойсея | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz