ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Вщент розбита мрія Жульена Сореля про славу (за романом Стендаля «Червоне і чорне»)

1    варіант

Події роману Стендаля «Червоне і чорне» відбуваються у Франції в період героїчної та романтичної епохи — доби Реставрації. Головний герой цього рома­ну — простий селянський хлопець, син теслі — Жульєн Сорель. Особистість Жульєна героїчна, трагічна й суперечлива. Жульєн Сорель — носій ідей майбут­ньої революції, віїї постать незвичайна. Сорель не позбавлений честолюбних мрій, бажання діяти, посісти вище місце у суспільстві. Битий через фізичну слабкість, через те, що був несхожий на інших, розумний, чесний. Звідси походить потен­ційна революційність і протест в душі і діях Сореля, його готовність протистоя­ти долі. Вихований на книжках і розповідях лікаря наполеонівської армії, юнак поринув у світ ілюзій, його ідеалом став Наполеон, який був, як і він, плебеєм. Жульєн мріє стати єпископом, бо це звання відкриває шлях до всього: до багат­ства і до вищого світу. У дев’ятнадцять років Жульєн Сорель потрапив у будинок мера міста Вер’єр пана де Реналя, де він постає таємним борцем із соціальною системою. Сталося так, що він покохав пані де Реналь, але прагнення потрапити у вищий світ і бути коханцем знатної красуні не дозволило Жульєну побачити велике і чисте почуття, задля якого люди віддають своє багатство. Потім Жуль­єн Сорель потрапив у семіїїарію Безансона. Здається, тут юнак серед своїх, плебе­їв. Але серед тупих, недалеких семінаристів він відчув тільки люту ненависть і відчуження. Через деякий час, завдяки рекомендаціям абата Пірара, Жульєн потрапив до Парижу, в будинок маркіза де Ла-Моля. Він у вищому світі, працює в бібліотеці, пізнає світські манери. Мрія здійснилася — Жульєн досяг бажаної мети, його покохала знатна красуня — Матильда де Ла-Моль, дочка маркіза. Але його ілюзії, зіткнувшись з реальністю, руйнуються, бо маркіз ні за що не дає згоди на одруження своєї дочки з плебеєм, навіть дізнавшись, що у Матильди буде дитина від Жульєна. І ось, захищаючи свою честь, Сорель потрапляє у в’яз­ницю. Чекаючи на страту, він відмовляється від будь-якої допомоги. Двобій із суспільством, із запрограмованою долею закінчується фізичною поразкою і вод­ночас моральною перемогою головного героя твору, перемогою усього прогресив­ного над зашкарублим, консервативним, тобто поверненням героя до його неза­лежного і сильного духовного єства.

Історія Жульєна Сореля — це трагедія особистості, що кинула виклик сус­пільству. Жульєн хотів довести, що такі, як він, заслуговують на крашу долю. Бунт Сореля — це спроба зруйнувати соціальні і моральні межі між плебеями та аристократами, і Жульєн дуже швидко зрозумів справжній сенс життя, його нескладний механізм.

2     варіант

Побудований на реальних фактах, що стали відомими широкому загалу із сторінок судової хроніки, роман «Червоне і чорне» став «центральним» у твор­чості видатного французького письменника Фредеріко Стендаля (літературний псевдонім Анрі-Марі Бейля).

Події роману відбуваються у Франції за часів героїчної та романтичної епо­хи — епохи Реставрації. Задум автора полягав у тому, щоб зобразити реальну картину життя суспільства і показати долю людини з нижчих верств у її пошу­ках щастя.

Отже, головний герой роману — простий селянський хлопець, син теслі з бідної родини — Жульєн Сорель. Своєю тендітністю та хворобливістю він викли­кав ненависть у братів та батька, та й сам зневажав їх. Тому не ігри та пустощі на міській плонц приваблювали його, а поглинання книжок та нескінченні роз­мови з лікарем наполеонівської армії викликали задоволення юнака. І Жульєн, позбавлений користолюбства, сповнюється честолюбних мрій, бажання підня­тися вгору, діяти, посісти вище місце у суспільстві. Знання на латині Святого Письма, вихованість, приємний вигляд приводять Сореля в будинок мера Вер’єра пана де Реналя на посаду гувернера. Але бунтівнику, борцю з гуртом багатіїв, коханцю пані де Реналь доводиться розпрощатись із «милим» сімейством і по­прямувати в Безансон, до духовної семінарії.

Здавалося б, начитаність, знання, уміння мислити дозволять юнакові ста­ти першим вікарієм, піднятись на кілька сходинок угору до своєї мрії, але — не судилось. Позитивні риси Жульєна викликають у семінаристів лють, нена­висть, і юнак відмовляється від духовної кар’єри, розуміючи, що громадська думка в провінції реакційна.

Мрії завоювати світ допомагає рекомендація абата Пірара, і таким чином Сорель потрапляє у будинок маркіза де Ла-Моля в Парижі. Він невтомно пра­цює в бібліотеці, вчиться верхової їзди, пізнає світські манери і досягає успіху. Знатна красуня покохала його. Маркіз посилає Сореля у Лондон із секретним дорученням. І все ж таки вищі кола не визнають його талантів та достоїнств, не цінять розум та порядність. Ніколи маркіз не дасть згоди на одруження своєї дочки із селянським хлопцем, плебеєм.

Фатальний постріл у церкві доводить Жульєна до гільйотини, гинуть його намагання піднятися по суспільних сходинках відповідно до своїх природних здібностей і прагнень. В очікуванні страти юнак відмовляється від будь-якої допомоги представників вищого світу, від помилування в разі його покаяння. Наполеонівська гординя, брехня та лицемірство довели Жульєна до загибелі. Суспільству не потрібні такі люди, як він. Місце в суспільстві залежить від грошей та походження. Мрію про славу розбито вщент.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 905 | Теги: Стендаля, розбита, Мрія, Романом, Вщент, Жульена, славу, Сореля, чорне, Червоне | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz