ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

ЖІНОЧІ образи в романі Стендаля «Червоне і чорне»

1830 року Ф. Стендаль написав роман «Червоне і чорне» — твір, ш;о увічнив ім’я письменника.

У центрі роману простий сільський хлопець Жульєн Сорель, який прагне незалежності, бажає змінити свою долю. Так сталося, ш;о в короткому житті юнакові зустрілись дві жінки, ш;о відіграли певну роль в його погляді на ви­нний ш;абель суспільства.

Мадам де Реналь, дружина мера міста Вер’єра, була освіченою красунею- провінціалкою. Весь нерозтрачений запал своєї молодості, розуму, почуттів вона віддала вихованню двох дітей. Брала участь у благодійних акціях, що їх орга­нізовував її чоловік, милувалась навколишнім краєвидом, пила чай із варен­ням на веранді з подругою. І ось в її маєтку з’являється нова людина — гувер­нер її дітей, досить-таки миловидний юнак. Бажання допомогти Жульєнові матеріально, придбати книжки, які він хотів би мати, тривалі прогулянки у саду стали тлом, на якому зародилось та визріло кохання пані та гувернера. Палка, жагуча пристрасть охопила обох. З ризиком для честі пані зустрічаєть­ся з Жульєном у своїй спальні, краде для нього хліб після вечері, затягує драбину, по якій він дереться до її кімнати. Забуто всі умовності світу. Панує тільки кохання — з її боку. Бо Жульєн «закохався» в пані з корисливості. Справжнє прийде потім.

Друга жінка у житті Сореля — аристократка маркіза де Ла-Моль. Дівчина з багатої, гордовитої сім’ї, Матильда зневажливо ставилась до молодиків, які її оточували. Вона жила в очікуванні, що з’явиться герой, схожий на улюб­ленця її ідеалу — Маргарити Наваррської. І ось він з’явився в особі батько­вого секретаря. З-поміж примружених вій роздивлялась знатна красуня не­заможного юнака. І все те, що вона очікувала, на що сподівалась, Матильда знайшла в Жульєнові. Але кохання цих молодих людей більше було схожим на змагання, бо вони постійно мучили одне одного. Усьому виною було хворе честолюбство Сореля. Матильда розуміла, що, одружившись із Жульєном, вона потрапить у те суспільство, до якого ставиться з презирством. І знову ж таки — Жульєн не любить її по-справжньому, бо душею він уже з панею де Реналь.

Фатальні постріли у церкві — і Жульєн потрапив до в’язниці. Пані де Ре­наль навідується до Сореля кожен день, і тільки перед стратою він зізнається, що ніколи не був такий щасливий. Любов пані стала для юнака найвищим щастям та лихом його життя. І — як фінал — ешафот.

А що ж Матильда? Як і Маргарита Наваррська, вона поховала голову улюб­ленця в печері, яку Жульєн вибрав для себе сам.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (05 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 452 | Теги: Червоне, чорне, Образи, жіночі, романі, Стендаля | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz