I. Життя І. Багряного за умов тоталітарної радянської влади та вимушена еміграція. (Іван Багряний — письменник, який змушений був емігрувати за кордон, оскільки відчув на собі весь тягар репресій і утисків, переслідувався НКВС. Переслідувався за те, шо протестував проти підневільного становиша українського народу і українських митців. Тричі письменника заарештовували, він відбув три роки ув’язнення в таборі Бамлаг (Байкало-Амурський табір), а 1944 року виїздить за кордон.)
II. І. Багряний — борець проти радянської тоталітарної системи.
1. І. Багряний і його літературне товариство. (Письменник був членом літературної організації «Плуг», входив до попутницької організації МАРС (Майстерня революційного слова), товаришував з М. Хвильовим, М. Ку- лішем, Остапом Вишнею, М. Яковим. Виступав із різкою критикою розвитку післяреволюційної дійсності.)
2. Поема «Аує Магіа» і світогляд митця. (1929 року вийшла поема «Аує Магів» зі сміливою присвятою: «Всім бунтарям і протестантам, всім, хто родився рабом і не хоче бути ним, всім скривдженим і зборканим і своїй бідній матері — крик свого серця присвячую». У цих словах весь письменник, його життєве кредо — не бути рабом.)
3. Родинна трагедія митця. (Емігрував за кордон, в Україні залишилися дружина, син і донька, яких не випустили, а натомість примусили і переконали сина Бориса виступити по радіо зі звинуваченнями батькові. Це був жорстокий удар для І. Багряного. За кордоном митець мав іншу сім’ю і двох дітей, заради яких потрібно було працювати.)
4. І. Багряний і мистецькі організації. (І. Багряний бере участь у створенні МУРу (Мистецький український рух), очолює Українську національну раду, засновує ОДУМ (Об’єднання демократичної української молоді). Письменник все життя був у центрі українського життя в еміграції.)
5. Літературні і публіцистичні твори І. Багряного. (У своїх літературних творах І. Багряний виступав проти радянської тоталітарної системи. Памфлет «Чому я не хочу вертатись до СРСР?», романи «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Людина біжить над прірвою», п’єса «Морітурі» — це твори, в яких митець розвінчує більшовицьку систему господарювання і знущання з людей.)
III. І. Багряний — послідовний борець за демократію в Україні. (Арешти, засудження, напади більшовицької преси за життя в еміграції не зломили волі письменника, але обірвали його життя на 51-му році. Твори митця — це його протест проти суспільного ладу в Радянській Україні.)
Похожие сочинения
|