ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Життя і доля Івана Багряного - питання та відвовіді

I.       Життя І. Багряного за умов тоталітарної радянської влади та вимушена емі­грація. (Іван Багряний — письменник, який змушений був емігрувати за кордон, оскільки відчув на собі весь тягар репресій і утисків, переслідувався НКВС. Переслідувався за те, шо протестував проти підневільного становиша українського народу і українських митців. Тричі письменника заарештовува­ли, він відбув три роки ув’язнення в таборі Бамлаг (Байкало-Амурський та­бір), а 1944 року виїздить за кордон.)

II.     І. Багряний — борець проти радянської тоталітарної системи.

1.     І. Багряний і його літературне товариство. (Письменник був членом лі­тературної організації «Плуг», входив до попутницької організації МАРС (Майстерня революційного слова), товаришував з М. Хвильовим, М. Ку- лішем, Остапом Вишнею, М. Яковим. Виступав із різкою критикою роз­витку післяреволюційної дійсності.)

2.     Поема «Аує Магіа» і світогляд митця. (1929 року вийшла поема «Аує Ма­гів» зі сміливою присвятою: «Всім бунтарям і протестантам, всім, хто ро­дився рабом і не хоче бути ним, всім скривдженим і зборканим і своїй бідній матері — крик свого серця присвячую». У цих словах весь пись­менник, його життєве кредо — не бути рабом.)

3.     Родинна трагедія митця. (Емігрував за кордон, в Україні залишилися дру­жина, син і донька, яких не випустили, а натомість примусили і пере­конали сина Бориса виступити по радіо зі звинуваченнями батькові. Це був жорстокий удар для І. Багряного. За кордоном митець мав іншу сім’ю і двох дітей, заради яких потрібно було працювати.)

4.     І. Багряний і мистецькі організації. (І. Багряний бере участь у створен­ні МУРу (Мистецький український рух), очолює Українську національну раду, засновує ОДУМ (Об’єднання демократичної української молоді). Письменник все життя був у центрі українського життя в еміграції.)

5.     Літературні і публіцистичні твори І. Багряного. (У своїх літературних тво­рах І. Багряний виступав проти радянської тоталітарної системи. Пам­флет «Чому я не хочу вертатись до СРСР?», романи «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Людина біжить над прірвою», п’єса «Морітурі» — це твори, в яких митець розвінчує більшовицьку систему господарювання і знущання з людей.)

III.     І. Багряний — послідовний борець за демократію в Україні. (Арешти, засу­дження, напади більшовицької преси за життя в еміграції не зломили волі письменника, але обірвали його життя на 51-му році. Твори митця — це його протест проти суспільного ладу в Радянській Україні.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (20 Октября 2017) | Обновлено | Просмотров: 582 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz