ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Злиття особистого з громадянським, із життям народу - високий моральний ідеал Л. М. Толстого, що втілився в образі П’ера Безухова

І.    Вступ. Герої Л. М. Толстого — люди своєї доби з усіма їхніми чеснотами й вадами.

П. Головна частина. Становлення особистості П’єра Безухова — результат ве­личезної праці над собою.

1.     Риси, що виділяють П’єра серед вищого світу (наївність, безпосередність, щирість).

2.     Вади характеру П’єра Безухова (незмога відмовитися від нав’язаної ролі, неспроможність довести розпочату справу до кінця, потрапляння у без­глузді ситуації не є суттю П’єра).

3.     Благородство прагнень П’єра (уміння своєю щирою дружбою пробуджу­вати до життя інших; розмова на поромі з Андрієм Волконським: «Тре­ба жити, треба любити, треба вірити»).

4.     Пошуки П’єром свого місця у житті: «Що погано? Що добре? Що треба любити, що ненавидіти? Для чого жити, і що таке я? Що таке життя, що смерть? Яка сила керує усім?»

5.     Щира симпатія П’єра до найкранщх людей свого оточення:

а)   глибоке кохання до Наташі (допомога дівчині у тяжку мить: «Якщо б я був не я, а найкрасивіший, найрозумніший та найкращий чоло­вік на світі та був би вільний, я б цієї ж миті на колінах прохав руки і любові вашої»);

б)   дружба з князем Андрієм (тактовність, з якою він поводить себе у стосунках з Анатолем Кураґіним, дбаючи про безпеку Андрія).

6.     Глибокий патріотизм П’єра:

а)   визначення своєї ролі у боротьбі з Наполеоном («Росіянин Безухов»);

б)   полк ополчення, що знаряджено на кошти П’єра;

в)   на Бородинському полі («наш барин»);

г)   спроба залишитися в окупованій Москві (мета — вбити Паполеона).

7.     Полон, очищення фізичними і моральними стражданнями (значення знайомства з Платоном Каратаєвим. «Бін почував себе людиною, яка знайшла те, що шукала, поруч, під ногами, тоді як раніше напружував зір, дивлячись далеко від себе»).

8.     Бпевненість П’єра у необхідності перебудови держави (результат, до яко­го він прийшов після війни 1812 року; «У судах грабіжництво, в армії самі палки, шагістика, поселення, мордують народ, освіту душать. Що молоде, чесне — те гублять»; П’єр — один із організаторів та керівників гуртка декабристів).

Ш. Бисновок. Близькість духовних та моральних пошуків П’єра до ідеї само­вдосконалення душі Л. М. Толстого («Щоб жити чесно, треба рватися, плу­татися, битися, помилятися, починати й кидати, й знову починати, й знову кидати, й вічно боротися й втрачати. А спокій — душевна підлота»).Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (06 Мая 2018) | Обновлено | Просмотров: 625 | Теги: втілився, толстого, громадянським, Моральний, життям, Народу, особистого, Високий, Злиття, Ідеал | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz