ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Алегорично-моральний сенс сюжету драми Ф. Дюрренмапа «Гостина старої дами»

Дія п’єси класика швейцарської літератури Фрідріха Дюрренматта «Еостина старої дами» відбувається в маленькому занедбаному містечку Еюллен, повз яке без зу­пинки мчать швидкі пасажирські потяги. Ще п’ять років тому містечко процвіта­ло, а зараз воно повний банкрут, «найзлиденніший, найжалюгідніший, наймізер- ніший закуток на лінії Венеція—Стокгольм». Жителі Еюллена у своїх нещастях звинувачують масонів, великий капітал, міжнародний комунізм.

На пероні зібралося кілька місцевих жителів. Вони готуються зустрічати висо­ку гостю, мультимільйонерку Клер Цахакасян, яка колись жила у Еюллені. Вона була поганою ученицею, крала картоплю для вдови, щоб та пускала її з хлопцем на ліжко. Але жителі Еюллена вишукують щось позитивне у поведінці, характері, здібностях Клер, щоб мати можливість задобрити мільярдершу. Вони тішать себе думкою, що розчулена жінка допоможе місту, зробить його знову заможним. І їхні надії справдилися, але за це Клер вимагає вбити пана Ілля, свого коханця, який сорок років тому покинув її вагітну і відмовився від батьківства. Жителі Еюллена вражені. Вони відмовляються зробити це, всі як один стають на бік Ілля. Еа з часом Ілль помітив, що всі гюлленці стали купувати дорогий одяг, найкращу їжу, сигарети і напої, але жоден із них не платив живих грошей. Усе це вони брали в крамницях у борг. Ілль з жахом зрозумів, що він все одно має померти. Навіть його дружина обновила крамницю, накупила красивих речей, син придбав гарну машину; донька бере дорогі уроки гри в теніс. Ніхто не говорить про ціну цього багатства, але кожен думає, що Ілль повинен заради благополуччя міста померти.

Клер вирішила поквитатися з коханцем за давню зраду руками своїх співвітчиз­ників, і це їй вдалося. Жителі містечка в темряві всі разом убивають Ілля і співа­ють величальних пісень Клер, яка повністю вдоволена результатом своїх відвідин.

Про помсту зраднику вона думала, коли вагітна, зганьблена їхала з містечка, цю думку вона виношувала довгі сорок років. Стара, змарнована жінка вважає, що в цьому світі гроші вирішують усе.

Сюжет драми Фрідріха Дюрренматта «Гостина старої дами» наповнений алего­ричним змістом. Тільки на перший погляд реакція і вчинки жителів занедбаного, зубожілого містечка здаються надзвичайними чи неймовірними. Гротеск, парадок­си п’єси підкреслюють повсякденність зла, корисливості, бездуховності, які люди можуть прикривати гарними словами про справедливість, добро, людяність. Жор­стока, нещадна правда життя все розставляє по своїх місцях: прихована підлість обов’язково стане відома всім, гроші не можуть зробити людину щасливою, здо- ровою, молодою.

П’єса Фрідріха Дюрренматта «Гостина старої дами» — це зріз життя, своєрід­ний підсумок спостережень драматурга над психологією людей, які вважають, що гроші можуть бути важливішими за людські стосунки і почуття, можуть замінити людяність, дружбу, любов.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 555 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz