ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входа



Статистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

АНАЛІЗ «Балада про соняшник» І. ДРАЧ

Іван Драч — постать неординарна в українській літературі, адже його творчість — це постійне новаторство й пошук. Говорячи про творчість як таку, Драч пише:

Художнику немає скутих норм.

Він — норма сам, він сам в своєму стилі... .

Такі норми поет дійсно встановлював для себе сам, не звертав особливої уваги на критиків, яких дратувала метафоричність, асоціативність, символічність його поезії. Драч оспівував долю звичайної людини, дивувався з геніальності народу, горював разом з усіма українцями, коли сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

Твір «Балада про соняшник» став своєрідною візитівкою поета. Драч назвав твір баладою, бо в ньому присутнє фантастичне перетворення. Та фантастичність подій тільки підкреслює реальність ситуації,, коли митець рівняє творчість із сон­цем і мріє хоча б трішки наблизитися до ідеалу.

Вид лірики: філософсько-медитативна.

Жанр твору: балада.

Провідний мотив. Автор у творі говорить про природу мистецької творчості, таїнство пробудження творчого духу В ЛЮДИНІ.    і

Композиція твору. У творі «Балада про соняшник» Іван Драч розширив мож­ливості балади, відкинувши традиційні легендарно-історичні, героїчні й фантас­тичні сюжетні лінії. Від балади поет залишив ліро-епічну структуру й напружений сюжет. За допомогою різноманітних засобів у творі створено відчуття безупинного руху. Поет майстерно використовує фольклорні мотиви перевтілення, метафорич­ні узагальнення-, асоціативне мислення.

Образи твору. У творі використано декілька образів-символів: сонце — сим­вол поезії, соняшник — символ життя і символ поета. Вони цементують структуру балади, малий хлопчик — соняшник, який мріє хоч доторкнутися до справжньої поезії. І як соняшник повертає голівку до сонця, так і ліричний герой повертаєть­ся до поезії, бо вона йому — як сонце.

Мовні засоби твору. У творі використано такі художні засоби:

епітети «красиве засмагле сонце», «золоті переливи кучерів», «золоте німе за­хоплення» допомагають побачити не тільки колір, але й збагнути ставлення до зо­бражуваного — «золоте»;

метафора (сонце) «їхало на велосипеді» пов’язана з персоніфікованим обра­зом дядька Сонця;

гіпербола «застиг він на роки й століття» підкреслює вічність поезії;

звертання «дядьку», «поезіє» допомагають зрозуміти паралелізм у смислово­му підтексті;

риторичне питання: «хіба вам шкода?»;

риторичні оклики «Дайте покататися, дядьку!», «Поезіє, сонце моє оранжеве!» роблять картину впізнаваною, емоційно доступною широкому загалу;

семантико-стилістичні дієслівні синоніми: бігав, вилазив, рвав, купався, стрі­ляв, стрибав, побачив — передають швидкий різноманітний ритм життя хлопчи­ка, для якого раптом потрібна стала саме поезія — «сонце оранжеве».

 

Версифікація твору. Віршовий розмір: верлібр — неримований нерівнонаголо- шений вірш, версифікаційні джерела якого можна знайти у фольклорі.

«Балада про соняшник» увійшла до золотого фонду української поезії. У гли­боко асоціативному сюрреалістичному творі Іван Драч намагався розкрити при­роду зародження потягу до творчості через образ жвавого сільського хлопчини, який бігав наввипередки з вітром, рвав груші-гнилички, купався в річці біля мли­на, стрибав на одній нозі, щоб вилити воду з вуха, — і раптом побачив сонце, «що їхало на велосипеді, обминаючи хмари у небі». Звичайний хлопчик став со­няшником, який завжди повертає золоту голівку за сонцем. Хлопчик-соняшник уособлює в собі два начала справжнього митця: поривання у височінь і зв’язок із рідною землею, у яку вріс цупким корінням.



Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (28 Апреля 2016) | Обновлено | Просмотров: 7665 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz