ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 25
Гостей: 25
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Аналіз вірша Б. Пастернака «Цей лютий! Час до сліз і віршів»

Доля щедро наділила Бориса Пастернака різними талантами. Він був гарним музикантом, учився теорії музики і композиції, а також вивчав філософію. Але, здається, наперекір здоровому глузду він обирає літературу. Батько, Леонід Пастер­нак, відомий художник, академік живопису, підтримав сина, порадив йому без сумнівів віддатися новому захопленню — віршуванню.

Літературний дебют Б. Пастернака відбувся у квітні 1913 року, коли в колек­тивній збірці «Лірика» побачили світ п’ять його творів, в тому числі й вірш «Цей лютий! Час до сліз і віршів». Ця поезія стала неначе візитною карткою ще невідомого на той час молодого поета, майбутнього Майстра. Тут містяться найважливіші прикмети його стилю: гостре, до болю, сприймання життя, смі­ливі, незвичні образи. Відлигу він називає «чорною весною», граки на гілках порівнює із «згорілими грушами», зливу, чорнило і сльози співвідносить із творчістю («злива шумить більше чорнила і сліз»). Час для віршів літературний герой навмисно не обирає; чим несподіваніше вони приходять, тим кращими бувають.

 

Ліричний герой твору «Цей лютий! Час до сліз і віршів» готовий мчати через благовіст і скрип коліс, щоб не пропустити шумливу зливу, яка так нагадує весну, хоча це тільки зимова відлига. Бажання весни, розквіту, тепла виразно проступа­ють через рядки твору, через картинки, які швидко змінюють одна одну. У цьому невеликому вірші сконцентрована величезна сила руху. Перші весняні птахи — граки готові розбризкати калюжі, щоб розтав сухий сум у очах літературного героя. Цей сухий сум уже готовий розтати, розвіятися за розірваним крилами вітром, адже до поета прийшло натхнення. Він переповнений почуттями, готовий сміяти­ся і плакати, і ридма, без зусиль, без творчих мук складаються, ллються вірші. Можна ридати від горя, а можна і творити ридма.

Через злети і падіння у житті Пастернак проніс своє юнацьке захоплення жит­тям. У точній відповідності з накресленими ним самим скрижалями він жив, не відрізняючи «поразок від перемог», не намагаючись бути поміркованим і логіч­ним. Таким він був і залишиться в нашій пам’яті назавжди.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 444 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz