ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Близькі мотиви творчості Ліни Костенко і Лесі Українки - питання та відвовіді

I.      Ліна Костенко і Леся Українка — поетеси різних епох, але одного світовідчуття. (Кажуть, що нація може дати тільки одного генія в століття. Ці слова можуть бути правдивими для двох геніальних доньок України — Лесі Українки і Ліни Костенко.

Ці два імені об’єднує любов до рідної землі. Навіть особистий біль, туга і тривога переплітаються в їх творчості з проблемами всієї України. Нерозривна духовна єдність із народом, глибокі національні почуття роблять твори цих двох поетес актуальними для будь-яких епох.)

II.     Вічні колізії людського життя...

1.     Життєвий вибір Марусі Чурай і Мавки. (Маруся Чурай — дівчина з леген­ди. Мавка — дівчина із казки. Ці дві героїні мають різні характери. Маруся Чурай ніколи і ні перед ким не хилить голови, а Мавка готова виконувати будь-які забаганки матері Лукаша, та, коли мова йде про кохання і зраду, життєві позиції цих двох героїнь однакові. І Маруся, і Мавка ні в що не ставлять матеріальні статки, багатство кохання для них головне в житті. Зрадити своє почуття —значить знищити свою душу.

Маруся Чурай, дізнавшись про зраду Гриця, говорить:

Спинити Гриця не зробила й спроби.

Ходжу, хитаюсь, як після хвороби.

І хоч би злість яка чи ворожнеча —

Нема нічого. Пустка. Порожнеча.

Лукаш зрадив Мавку, і в її голосі звучить нерозуміння і розпач:

Та що ж мені робить, коли всі зорі Погасли і в вінку, і в серці в мене?

В образах Марусі Чурай і Мавки поетеси показали людей, які ставлять пе­ред собою і перед людьми надзвичайно високу планку, якої не кожен годен досягти.)

2.     Життєвий вибір Гриця і Лукаша. (Ці два образи теж мають багато спільного. Вони обидва наділені неординарними рисами, чим привертають до себе увагу. Але в їхніх душах завівся хробак, проїв червоточину, і коли перед ними постав вибір, то і Грицю, і Лукапіу не вистачило характеру піднятися на таку висоту, до якої їх кликали почуття Марусі і Мавки. Статки Галі Вишняківни і Кплини стали спокусою, що обіцяла просте й зрозуміле житгя-буггя.)

3.     Спільні мотиви в романі Л. Костенко «Маруся Чурай» і в драмі Л. Українки «Бояриня». (Козачка Маруся і «бояриня» Оксана дуже схожі своєю загостре­ною національною свідомістю, моральним максималізмом, непримиренні­стю у ставленні до зради. Вони протистоять спокусам піти на компроміс із власною совістю і життєвими принципами. Гриць зрадив Марусю, а Сте­пан — Україну, бо «сидів-сидів у запічку московськім, поки лилася кров, поки змагання велося за життя там, на Вкраїні...» І ні Маруся, ні Оксана не простили цієї їхньої двоїстості душі.)

III.     «Хто хоче знати життя її серця, хай читає її твори». (Ці слова сказані Л. Стари- цькою-Черняхівською на адресу Лесі Українки, але вони справедливі і для Ліни Костенко, їхні твори можуть розповісти про цих двох українських Сапфо біль­ше, ніж усі біографічні довідники і книги про їхнє життя і творчість. Серед поезії цих великих дочок України чимало творів громадянського і політичного характеру. Все створене ними спрямоване тільки на те, щоб зробити людину кращою, а суспільство — справедливішим.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 805 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz