ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Чи можна назвати жипя Мусія Половця подвигом? (За новелою Ю. Яновського «Шаланда в морі»)

I.      Роль образу Мусія Половця в романі «Вершники». (Мусій Половець — батько братів Половців, які зійшлися у шабельному бою під Компаніївкою. «Одного роду, та не одного класу» були діти старого рибалки. Усіх їх він однаково вихо­вував, але батькову науку вони згадують тільки перед смертю. Умираючи від руки брата-ворога, вони згадують слова Мусія Половця: «Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду». Здається, що в цей момент незрима тінь батька стає між братами. Недаремно письменник вводить у новелу епізоди з батьком, які неначе «перемикають» дію, намагаючися зняти напруження.)

II.     Життя Мусія Половця.

1.     Любов до моря. (Мусій Половець усе життя прожив біля моря. Він був вправним рибалкою, любив спостерігати за вітром, за хвилями, за поведін­кою птахів і за найменшими змінами в природі передбачав погоду.)

2.     Боротьба Мусія Половця з морем. (Мусій Половець пішов у море рибалити і вчасно, до бурі, не повернувся на берег. «Море зажерливо ревло, схопив­ши... Мусія», високі хвилі перевернули шаланду, а крижана вода не випус­кала з своїх цупких обіймів. Але старий рибалка переміг стихію. Він не тільки виплив сам, але і порятував шаланду.)

3.     Подвиг Мусія Половця. (Мусій чимало років прожив на світі, багато пра­цював, його поважали люди, адже нікому і ніколи він не робив зла. І ось тепер він гине в морі. Старий рибалка з останніх сил намагається врятува­тися, але в цей критичний момент він думає не тільки про себе. Мусій з останніх сил штовхає перекинуту шаланду до берега, адже це артільне май­но, а він голова артілі. Без шаланди його товаришам не обійтися, бо вона годує бідну артіль.)

III.      Мусій Половець — герой чи нерозважлива людина? (Старий Половець прожив нелегке життя, але завжди залишався спокійним, розважливим, впевненим у собі, у своїх силах. Він був прикладом для своїх п’ятьох синів, які виросли і розійшлися, самостійно обравши свій шлях. Половець чесно жив і не замис­лювався над тим, що боротьба із труднощами — це подвиг. Він просто робив те, що повинен був робити. Мені здається, що якби шаланда належала особи­сто йому, то він, може, і покинув би її, рятуючи своє життя. Але шаланда — артільна, без неї людям було б важко виживати, і тому Мусій Половець, ризи­куючи своїм життям, рятує людське добро. Життя Мусія Половця, його дру­жини, односельців сповнене боротьбою, і тому його можна назвати подвигом.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 424 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz