ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Філософсько-символічний підтекст сюжету повісті Е. Хемінгуея «Старий і море»

Образ моря. (Море — це життєдайна стихія, Сантьяго ставиться до нього, як до жінки, берегині роду. Таке ставлення до моря, до води характерне для міфологічних уявлень багатьох народів. У іранській міфології богині води й родючості Ардвісурі Анахіті присвячено гімни. Аруна — у хеттській міфоло­гії, Астхік (Анахіт) — у вірменській, Ахсоннутлі — у міфології навахо (Пів­нічна Америка), Мокош — у слов’ян. Ані — у скіфів теж богиня води та родючості.

Афродіта — богиня кохання — народилася з морскої піни.

Отже, це дає підстави говорити про море, як про жінку-божество, що дає життя всьому живому.)

2.     Образ риби. (У міфології народів світу образ риби трактується по-різному: в Індії це істота, яка здатна врятувати життя, африканці пов’язують рибу з образом бога плодючості. Велика рибина — це алегорія про невблаганність і могутність Природи.)

3.     Полудень — це символ середини людського життя.

II.     Полювання старого рибалки — це своєрідний іспит, який витримує герой тво­ру, щоб довести своє право на життя.

1.     Мрія Сантьяго. (Старий рибалка мріяв упіймати найбільшу рибину, яку ні­хто й ніколи не ловив. Його називали невдахою, бо 84 дні він виходив у море даремно, але Сантьяго вірив, що 85-й день буде для нього щасливим.)

2.     Боротьба старого з величезною рибиною. (Сантьяго вдалося піймати риби­ну, але вона була такою великою і дужою, що старому довелося довгий час боротися з нею. Рибина затягла човен рибалки далеко в море, і там, серед безмежного водного простору, відбувся останній двобій між благородною, сильною твариною і змученим довгою боротьбою, виснаженим старим.)

3.     Поразка Сантьяго. (Старому довелося вступати в боротьбу двічі: спершу — з рибиною, яку він переміг, і вдруге з акулами, що нахабно забрали його здобич. Письменник показав, що життя людини складається не тільки з перемог, і треба уміти з гідністю приймати удари долі й поразки.)

III.      Філософський підтекст сюжету повісті. (Двобій з акулами й поразка рибалки — це демонстрація жорстокості й абсурдності світу, що долає самотню людину, яка не може протистояти йому. Уникнути поразки від життя неможливо, адже все має свій початок і свій кінець. Проте ніхто не має права занепадати духом і заздалегідь відмовлятися від боротьби.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 606 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz