ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Головні теми ранньої лірики В. Маяковського

I.      «Я — поет. Цим і цікавий. Про це й пишу. Про інше — тільки якщо це відсто­ялось словом» (В. Маяковський).

(«Я — поет» — головна тема всього життя і всієї творчості В. Маяковського. Б. Пастернак писав, що в поезії Маяковського його вражали геніальна повнота розкриття внутрішнього світу, трагічна відкритість, що відрізняли всі ранні твори митця.)

II.     «Мистецтво називалось трагедією. Трагедія називалась «Володимир Маяковсь­кий» (Б. Пастернак).

1.     У чому бачив Маяковський свою місію на цьому світі.

(Він вважав, що прийшов у цей світ, щоб зцілити його від душевної німоти і принести себе в жертву в ім’я майбутнього. Ці мотиви відчутно звучать у пер­шому великому творі поета — «Володимир Маяковський: Трагедія».)

2.     Образи «Прологу», розділу твору «Володимир Маяковський. Трагедія». (Лірич­ний герой несе на таці свою душу, що нагадує про загибель Іоана Хрестителя, голову якого принесли на таці Саломеї — нерідній дочці Ірода Антипи в наго­роду за її танок. Поет проводить аналогію «поет — Іоан Хреститель, предтеча». Далі з’являється образ міста — обличчя, щокою якому служить поверхня пло­щі, на якій поет бачить «непотрібну сльозу» — себе.)

3.     Віра в поезію як у велику силу, що змінить світ. (Ця віра пронизує усю ранню творчість В. Маяковського. Ця його віра виливається і в серйозну творчість, і в жартівливі частівки для «Вікон сатири РОСЛА», і коли він, «наступаючи на горло власній пісні», пише рекламні віршики.)

4.     Утопічні мрії поета про ідеальне суспільство. (Герой ранньої творчості Маяков­ського мислить себе «надлюдиною», яка принесе у світ добро, віру, любов. Звідси — ненависть до минулого, закостенілого. І зовнішній, і внутрішнй світ в усіх ранніх творах поета — це жахлива фантасмагорія.)

III.                Головний читач Володимира Маяковського — уся Росія.

(Марина Цвєтаєва дала таке визначення творчості В. Маяковського: «Маяков­ського треба читати усім разом, ледве не хором, у всякому разі вголос, і по можливості голосно... Усією залою... Усім віком... Перший у світі поет має... Перший російський поет-оратор...» У творі «Облако в штанах» Маяковський говорить про необхідність створити поезію вулиці, натовпу:

Пока википячивают, рифмами пиликая,

Из любвей и соловьев какое-то варево,

Улица корчится безьязьїкая — ей нечем кричать и разговаривать.

Мова вулиці — це, перш за все, мова, звернена до всіх і до всього.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 438 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz