ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 36
Гостей: 36
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Гранатовий браслет» 0. Купріна - гімн «сильному, як смерть», коханню

I.      Розгубленість о. Купріна перед складністю життя. (Ця розгубленість перед не­відомим, страшним майбутнім переростає у письменника у страх перед рево­люцією. У роки передгроззя він намагається писати про те красиве, що є в людині, — про кохання. О. Купрін захоплюється людьми, які хоча б один раз у житті пережили миті справжньої любові. У такому стані у людині щасливо поєднуються розум, почуття і добрий інстинкт життя.)

II.     Повість «гранатовий браслет» — це розповідь про високе, «сильне, як смерть» кохання.

0.      Кохання дрібного чиновника Желткова до жінки з вищого світу княгині Віри Миколаївни. (Бідний чиновник, самотній, боязкий мрійник Желтков закохався у княгиню. Це кохання було безнадійним із самого початку, адже Віра Миколаївна — жінка з «вищого світу», одружена й кохає свого чоловіка.)

1.    Листи і подарунок Желткова Вірі Миколаївні. (Кохання Желткова було та­ким великим, що воно вимагало виходу, дії. Він уже не міг тримати його в собі. Желтков навіть не мріє бодай про якісь почуття до себе, але йому хочеться показати коханій усю глибину своїх почуттів, і він насмілюється написати листа і подарувати їй гранатовий браслет.)

2.    Обурення представників «вищого світу» з приводу подарунка і листів. (Брат княгині Микола, дізнавшись, що Желтков знову написав листа Вірі Микола­ївні та ще й посмів прислати подарунок, страшенно обурився. А ранком брат і чоловік Віри Миколаївни пішли на квартиру Желткова, і Тугановський грубо і зверхньо говорив із чиновником. Але князь Василь Львович, чоловік Віри Миколаївни, побачивши очі Желткова, зрозумів, що кохання чиновни­ка до його дружини — це велике щастя цієї «маленької людини».)

3.     Переродження душі Віри Миколаївни. (Спочатку листи Желткова розва­жали і смішили Віру Миколаївну, потім вони стали дратувати її. Але з часом княгиня зрозуміла, що Бог послав Желткову велике щастя — ко­хання, яке стало сенсом його життя. В останню мить свого життя він думав про неї і дякував Богу, що вона є, бажав їй тільки добра і щастя. Віра Миколаївна відчула велику вдячність до людини, яка понад усе лю­била її. Це велике жертовне кохання стало причиною народження в її душі «нового світу».)

III.     Повість О. Купріна «Гранатовий браслет» — це гімн коханню, яке перероджує людину. (О. Купрін своєю повістю «Гранатовий браслет» стверджував, що кохан­ня — це дар, який дається Богом не кожній людині. Це загадкове почуття може піднести душу людини до небувалих таємничих висот, а людство збереже від звиродніння. Тема кохання в повісті розкривається в молитовно-романтич­ному ключі. Для Желткова Віра Миколаївна — молитва. Ідучи з життя, Желт- ков промовляє до коханої: «Хай святиться ім’я твоє», і це не богохульство, адже Бог і є любов.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 416 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz