ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 20
Гостей: 20
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Історична основа роману у віршах Л. Костенко «Маруся Чурай»

I.      Історична тематика творів Ліни Костенко. (Ліна Костенко у своїй творчості часто звертається до історії України. Гам, у далекому минулому, вона шукає відповідей на запитання, які ставить перед людиною сучасність. Патріотизм, любов до рідної землі, лицарська честь — все це стає темою її творів.).

II.     Роман у віршах «Маруся Чурай».

1.     Романтична історія кохання Марусі Чурай і Гриця Бобренка. (Роман «Ма­руся Чурай» — це багатоплановий твір, у якому легенда про кохання Марусі Чурай і Гриця Бобренка тісно переплітається з реальними історичними подіями.

Документальних свідчень про те, що в XVII столітті в Полтаві жила Маруся Чурай, не збереглося, але в народній пам’яті збереглася легенда про неї і більше трьохсот пісень, які, за переказами, склала ця дівчина — донька славного козака Чурая.)

2.     Роль історичних осіб у творі. (Поряд із героями, що прийшли з народних переказів, Ліна Костенко вводить у твір і реальних історичних осіб. Мартин Пушкар був полковником, який водив полк полтавських козаків на битви з ворогами і загинув як воїн і лицар. Іван Іскра, син Якова Остряниці, теж історична особа. У романі Іван пщро кохає Марусю, рятує її життя, коли вона хоче утопитися, і вдруге рятує — привозить указ Богдана Хмельницького про помилування. З Богданом Хмельницьким і його писарем Виговським ми в романі зустрічаємося в момент, коли гетьман приймає послів від Карач-Мур­зи і вирішує долю України, яка вже готова піднятися до бою. Про що думав Хмельницький у ту ніч? Може, про кохану Гелену, «і власне горе, пережите ще раз, зробило душу зрячою на біль»; а «може, знову думав про свободу»?)

3.     Історичні події у творі. (З самого початку твору Ліна Костенко вводить читача в реальний світ XVII століття: «Влітку 1658 року Полтава згоріла дощенту». У тому ж таки XVII столітті гетьман у Білій Церкві приймав татарських послів, які мали стати союзниками 2^ельницького в війні з Польщею.

VI розділ роману під назвою «Проща» Ліна Костенко повністю присвятила розповіді про страшні часи історії нашої землі, які потім назвали Руїною. Розшматовані, поруйновані, спалені міста, спустілі села — це теж реалії того часу. Страшним руйнатором України назвали історики Ярему Вишневець- кого.УП розділ твору має назву «Дідова Балка». Частина його присвячена історїї Полтави. Наступний розділ — «Облога Полтави» — теж історія Укра­їни, славна битва козаків із польськими панами. А далі йде згадка про народні повстання на Брацлавщині і Чернігівщині.)

III.     Значення твору «Маруся Чурай». («Про наші битви — на папері голо. Лише в піснях вогонь отой палить», — говорить один із героїв роману. Дійсно, в Укра­їні рідко велися літописи, не збереглися документи, записи, книги. Важко знайти місто, яке б не постраждало від війн. Палали міста, будинки, горіли докумен­ти, і пилом розвіювалися свідчення про історичні події, людей, які жили і діяли в Україні. Але натомість виникали думи, історичні пісні. Народна па­м’ять зберегла для історії саму історію. «Маруся Чурай» — художній твір. Але він важливий для нас і як історичний документ, адже він робить далекі події близькими і зрозумілими. Він неначе той місток між минулим і сучасним. Кажуть, що людина живе, доки її пам’ятають. Історію роблять люди, і доки ми будемо пам’ятати дідизну, доти вона буде для нас живою, а значить, допоможе приймати правильні рішення у сучасному житті.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 1908 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz