ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Історія українського народу в творчості Івана Кочерги

На початку XX століття практично всі театри в Україні були російськомовни­ми, але молодий драматург Іван Кочерга не покладав надій на розвиток українсь­кого театрального мистецтва і в 20-ті роки перейшов до творчості рідною мовою.

Ще вивчаючи право на юридичному факультеті Київського університету, Іван Кочерга цікавиться історією Києва, який захопив його своєю красою. Якось, пе­реглядаючи в бібліотеці старовинні документи, він звернув увагу на грамоти ли- товеьких князів, які були датовані 1494 і 1506 роками. Там йшлоея про заборону, нібито з протипожежних міркувань, палити евічки у будинках міета. Оекільки така заборона тривала досить довго, то Іван Кочерга логічно припуетив, що кияни повинні були боротися за своє найелементарніше людеьке право. Так знайомство з давніми історичними документами підштовхнуло пиеьменника до написання дра­матичної поеми «Євіччине весілля».

У 1482 році Київ був зруйнований кримським ханом Менглі-Гіреєм, який «Юєв взхя і огнем сожже». Все міське життя було зоеереджене на Подолі, де в маленьких, убогих, критих соломою хатах жив київський люд. А на горі Вздихаль- ниці стояв замок, що його у XV столітті збудували литовські князі. Між Подо­лом — центром міщанського і цехового життя, і замком на Горі не було миру. Вони й етали міецем драми «Євіччине весілля». Євого часу академік О. Білецький елушно зауважив, що міета, «крім реальної іеторії в проеторі і часі, мають іншу історію — в думках і почуттях тих, хто ці міста будував, заселяв, відвідував».

Справді, герої твору уособлюють волелюбність киян, їхню рішучість у відстою­ванні своїх прав.

Продовжуючи знайомство з історичним минулим України, Іван Кочерга по­стійно захоплювався і дивувався характерами людей, які будували державу, захи­щали її від ворогів. Образ Ярослава Мудрого, який князював у Кшївській Русі в XI столітті, зацікавив письменника своєю неоднозначністю.

Дія п’єси розгортається в час, коли Ярослав після запеклої боротьби зі Свято- полком, Мстиславом, Болеславом і Бречиславом нарешті зайнявся розбудовою об’єднаної під його рукою Руської землі. Він далекоглядний, розумний державний діяч і політик, воїн, який у мирний час збирає бібліотеку, будує храми. «...Вищих я не відаю скарбів, ніж мирний труд і щастя в мирнім домі», — говорить він про себе. І слово князя не розходиться з ділом. Майже тисячу років дивує світ собор Софії Київської, а нащадків захоплює постать Ярослава Мудрого.

Іван Кочерга цікавився героїчною боротьбою народу за свою волю. Письмен­ника захопили яскраві сторінки повстання гайдамаків проти польської шляхти, у драмі «Алмазне жорно» він відтворює трагічні події Коліївщини. Драматург майс­терно виписав образи двох ворожих таборів: розгромлених, але мужніх і стійких духом повстанців, які на грані життя і смерті залишаються відважними і благоро­дними, до останнього подиху зберігають вірність, і підступної шляхти. Цим тво­ром автор підтверджує думку про те, що правда завжди на боці народу — носія і охоронця справжньої моральності.

Іван Кочерга писав свої твори в час, коли не можна було відкрито висловлюва­ти свої думки. У країні, де людина вважалася маленьким гвинтиком, який будь- коли можна замінити, письменник шукав у історичному минулому образи, на прикладі яких показував, що життя кожної людини безцінне, якщо воно присвя­чене служінню народуБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 432 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz