ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 32
Гостей: 32
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Маяковський і футуризм

Володимир Володимирович Маяковський — одна із найяскравіших постатей не тільки російського футуризму, але і всієї російської поезії. Молодий, револю­ційно налаштований Володимир Маяковський приєднався до футуристів у 1912 році.

Футуризм виник як один з напрямків російської поезії межі століть. Називаю­чи себе єдиними поетами майбутнього (будетлянами), футуристи заявили про остаточний і повний розрив з усіма традиціями, різко протиставили себе іншим течіям (символізму, акмеїзму) і проголосили завдання створення нового мистецтва XX століття. Вони обурювали суспільну думку максималізмом своїх літературних маніфестів. У маніфесті з зухвалою назвою «Ляпас суспільному смаку» вони закли­кали «скинути Пушкіна, Достоєвського, Толстого з пароплава сучасності». Футу­ристи шокували назвами своїх збірників («Дохлий місяць», «Рикаючий Парнас» і ін.). їх вечори носили гучний, скандальний характер. Вони нещадно висміювали вульгарність, міщанство, обивательське ставлення до життя. Усі ці зовнішні озна­ки революційності прийшлися до смаку молодому Маяковському.

У віршах Маяковського, надрукованих у програмних збірниках футуристів, багато бравади, декларативного перебільшення особистості поета (трагедія «Воло­димир Маяковський», «Собі, коханому, присвячує ці рядки автор»). У звичаї фу­туристів було заперечувати все створене до них. У юнацькій самовпевненості Ма­яковський називає недорікуватими Дайте і Петрарку. Йому нецікаві Анненський, Тютчев, Фет («Набридло»).

Перший вірш Маяковського «Ніч» було опубліковано в збірнику «Ляпас суспі­льному смаку». У його віршах 1912—1917 років виявилося спільне для футуристів відчуття «викорененосіі життя», неминучості катастроф, «вичерпаності» старої куль­тури в усіх формах мистецтва.

Разом з тим уже з перших кроків він чітко виділяється в різношерстій і галас­ливій юрбі футуристів.

Заявивши, що він «хоче майбутнього сьогодні», Маяковський підняв бунт проти сьогодення, ненависного йому укладу життя. «Геть ваш лад!», «Геть вашу війну!», «Геть вашу релігію!», «Геть ваше мистецтво!», «Геть вашу любов!» — такі гасла лежали в основі творів Маяковського 1912—1917 років. Він протиставляє себе буржу­азному суспільству, перед яким йому хочеться не кривлятися, а скоріше плюнути в обличчя («Нате!»). Він гнівно засуджує імперіалістичну війну («Мама й убитий німцями вечір», «Вам!», «Я та Наполеон»). Він сатирично викриває буржуазний суспільний лад, що спотворює і принижує людину («Гімн ученому», «Гімн судді», «Моє до цього ставлення»).

М. Горький, що підтримав у ці роки неабияке молоде дарування, одного разу сказав про нього: «Талановита людина. Що після нього будуть робити чижики в поезії — не знаю».

Незважаючи на поступовий відхід Маяковського від футуристів, вони досить сильно вплинули на формування естетичних поглядів поета і його подальшу твор­чість. Ще на перших вечорах футуристів він придбав навички народного трибуна, що вміє тримати напружений інтерес аудиторії, навчився полемізувати і вибудо­вувати виступ як спектакль. Свою поезію він призначав мільйонам читачів, але ніколи не був людиною натовпу, навпаки, прагнув виділитися і зовнішнім вигля­дом, і поведінкою. Його поетичний склад і інтонації завжди були наповнені карбо­ваним ритмом, призначеним саме для декламації вголос.

Багато футуристів були художниками, сам Маяковський добре малював (він учився в Училищі живопису). Ця любов до фарб, до живопису гостро відчувається в ліриці поета, наприклад у вірші «Ніч»: «Багровьій и бельїй отброшен и скомкан, в зеленьїй бросали горстями дукатьі...»

Однак, багато чого взявши від футуризму, Маяковський далеко пішов від ньо­го і зумів створити свій власний неповторний стиль.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 447 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz