ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Матінка Кураж та її діти» Б. Брехта - драма-пересторога напередодні Другої світової війни

Бертольд Брехт був уже відомим драматургом, коли написав п’єсу «Матінка Кураж та її діти». У 30-ті роки, коли в Європі приходив до влади фашизм, пись­менник підняв свій голос проти пропаганди війни як засобу забезпечення життє­вим простором арійців, адже значна частина німців перебувала під впливом цієї демагогії.

Матінка Кураж — породження цинічного духу війни. Вона разом зі своїми дітьми переїздить у фургоні з крамом слідом за фронтом, і, хто б не переміг у бою, маркітантка все одно отримає зиск. Кому війна — а їй мати рідна. Вона тонко розраховує, що треба солдатам чи офіцерам, завжди тримає потрібне під рукою і вигідно продає чи то каплуна голодному командувачу, чи то набої солдатам, яким нічим відбиватися від ворога.

Тридцятилітня війна відбувалася у XVII столітті, але письменник проводить паралель між тими роками і ХК століттям.

Війна приносить горе у мирні міста і села. Немає різниці в тому, як гинуть люди: від шаблі солдата чи від авіаційної бомби. Війна у будь-який час — це стихія, яка органічно ворожа людству. Але завжди знаходяться люди, яким це вигідно, адже війна — продовження політики іншими засобами. Фашистські ідеї вищості однієї нації над іншими, зневажання інтересів людства могли вилитися у світову війну. І Бертольд Брехт, передчуваючи цю катастрофу, своїм твором «Ма­тінка Кураж та її діти» застерігає народи.

Будь-яка війна має свій початок і свій кінець. Навіть тридцятилітні війни колись закінчуються. А поки на землю прийде мир, тисячі сімей втратять своїх годувальників, матері довіку будуть оплакувати загиблих синів.

Матінка Кураж дуже любить говорити про політику, і якось так у неї виходить, що люди, які страждають від війни, самі винні у своїх стражданнях.

«Оцим полякам тут, у Польщі, не слід було втручатись. Щоправда, наш король удерся до них зі своїми людьми, кіньми та обозом. Але вони, замість того, щоб додержуватися миру, полишили свої власні справи і напали на короля, хоч його військо, вступивши сюди, не порушило спокою. Значить, поляки самі зламали мир, і вся кров упаде на їхні голови», — розводить демагогію матінка Кураж. (Бертольд Брехт закінчив свою драму саме в той чає, коли фашиети вдерлиея в Польщу).

Дивно, але ці елова матінки Кураж відповідають політичним поглядам україн­ських націоналістів, які вважали, що українцям не треба чинити опору фашиетам, адже Гітлер напав на СРСР тільки для того, щоб знищити комунізм і принеети свободу народам. Та дуже швидко вони зрозуміли облудніеть обіцянок німців і взялися за зброю, щоб вигнати окупантів з рідної землі.

У наш час в Росії виникла націоналістична партія, яка піднімає голову під прапором із хрестами. Керівники еучаених бритоголових проповідують, що тільки опір фашизму був причиною мільйонів емертей. Під чає Великої Вітчизняної вій­ни треба було пропуетити німців аж до Камчатки, щоб вони до кінця довели евою програму: знищили євреїв, циганів, інші нації, які не мали права на життя. А тоді разом із Німеччиною утворити величезну імперію і ветановити евій порядок на всій землі.

Пропаганда цих ідей уже в XXI етолітті набирає еилу в країні, яка зламала хребет коричневій чумі. Абеурд!

Бертольд Брехт пророчо заетерігав людетво від захоплення облудними ідеями, показував страшні сторони війни, адже той, хто думає прожити війною, повинен платити страшну ціну. Ця ціна — людське життя.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 647 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz