ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 7
Гостей: 7
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Мій улюблений герой Василь Тьоркін

У книги О. Твардовського «Василь Тьоркін» дивна і щаслива доля. Герой цієї поеми Василь Тьоркін знайомий буквально усім, сприймається як реально існую­ча людина.

Простий солдат Василь Тьоркін — це збірний образ Воїна. У ньому втілені кращі риси народу, що особливо проявилися в роки тяжких випробувань: муж­ність, героїзм, кмітливість, спритність, скромність, оптимізм.

Любов до Батьківщини — одна з головних рис характеру Тьоркіна. Він любив свій край і розумів, що люди його покоління відповідають за нього і перед пред­ками, і перед нащадками:

Ньінче мьі в ответе За Россию, за народ И за все на свете.

Характер Тьоркіна розкривається в різноманітних ситуаціях: під час бою, на привалі, під жорстоким артилерійським обстрілом і в бесіді з мирними жителями:

То серьезньїй, то потешньїй —

Нипочем, что дождь, что снег — в бой, вперед, в огонь кромешньїй Он идет, святой и грешньїй,

Русский чудо-человек.

Героїзм Тьоркіна начисто позбавлений якої-небудь пози. Цей героїзм виростає з розуміння правоти того, за що він бореться:

Бой идет святой и правьій,

Смертньїй бой не ради славьі —

Ради жизни на земле.

Тьоркін — чуйна і тонка натура, здатна приймати близько до серця чужі радощі і прикрощі. Тому він і став у роки війни не тільки улюбленим солдатським спів­розмовником, але і своєрідною народною совістю. Мені подобаються в Тьоркіні його гумор, його жартівлива, із приповідками, народна мова. Вона містить багато виразів: «дати життя», «як по нотах», «кишка кишці дулю показує».

Твардовський розповів нам про фронтове життя рядового бійця (недарма по­ема має підзаголовок «Книга про бійця»). Спочатку — втрати і відступи, потім — наступальні бої. Під кінець ми бачимо Васю Тьоркіна що прямує на Захід:

Праздник близок — мать-Россия,

Оберни на Запад взгляд:

Далеко ушел Василий,

Вася Теркин, твой солдат.

Твардовський надрукував перші розділи своєї поеми в 1942 році, у страшний для всієї країни рік. Він провів свого героя через найважчі випробування до самої Перемоги. Василь Тьоркін став символом усього воюючого народу. Читачі не хо­тіли вірити, що він — вигадана особа. Вони засипали Твардовського листами з проханнями написати продовження «Тьоркіна» і самі вигадували продовження («Тьоркін на цілині», «Тьоркін на БАМі» тощо.). їм не хотілося розставатися з героєм, так само, як не хотілося цього робити і мені. Твардовський написав потім поему-казку «Тьоркін на тому світі», але я не можу уявити свого улюбленого героя мертвим. Він для мене живий.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 566 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz