ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

МОЕ сприйняия поезії Й. Бродського

«Жоден кримінальний кодекс не передбачає покарань за злочини проти літера­тури. І серед них найтяжчим є не переслідування авторів, не цензурні обмеження, не спалення заборонених книг. Натомість існує зневага до книг — їх нечитання.

За такий злочин людина розплачується усім своїм життям: якщо ж на нього йде нація — вона платить за це своєю історією...»

Ці слова сказав Йосип Бродський на врученні йому Нобелівської премії.

Шлях до читача творів Бродського був важким, адже його поезія не відпо­відала радянським ідеологічним канонам. Вона була, як і сам автор, непоступ­ливою, вільною, порушувала усталені принципи дозволеного. У ті далекі 60-ті роки, які пізніше назвали «хрущовською відлигою», поезія мала величезний вплив на молодь, і твори Бродського ходили в списках, передавалися з рук у руки, адже надрукувати їх було неможливо — органи ідеологічного нагляду були насторожі і мали величезну владу. Дуже скоро Бродський відчув на собі силу влади: його заарештували за «дармоїдство» і відправили на п’ять років у Архан­гельську область. У 1972 році поет емігрує у СІЛА. І все! Ціле покоління виросло, не читаючи Бродського, але знало, що там, далеко за океаном, живе ворог Батьківщини, уся творчість якого спрямована на те, щоб заплямувати рідний народ. А в цей час «ворог» Бродський гостро переживав розлуку з батьківщиною, рвався душею до рідних просторів, страждав і свою тугу пере­ливав у поезію:

Я входил вместо дикого зверя в клетку, вьіжигал свой страх и кликуху гвоздем в бараке, жил у моря, играл в рулетку, обедал черт знает с кем во фраке.

Багато горя йому довелося пережити на Батьківщині, але:

Теперь мне сорок.

Что сказать мне о жизни? Что оказалась длинной.

Только с горем я чувствую солидарность.

Но пока мне рот не забили глиной,

Из него раздаваться будет лишь благодарность.

За що має дякувати поет Батьківщині? За те, що «жрал хлеб изгнанья, не оставляв корок»? Іноді мені здається, що поет дякує за те, що його у свій час вислали з країни і він жив, не оглядаючись, вільно друкував свої твори, став відомим на весь світ поетом і отримав Нобелівську премію. Хто б його знав, якби він залишився в СРСР? Може, поневірявся б просторами імперії чи перетворив­ся б на табірний пил, як старший за нього на два роки Василь Стус? Але ж ні! Бродський ніколи не поїхав би, якби мав хоча б найменшу можливість залишити­ся. Далека земля була для нього нічим. Слав він привіти на Батьківщину:

Нізвідкіль з любов’ю, надцятого квітнепада, вельми поважний, люба, це не так вже важливо, навіть хто, не зарадить жодна порада згадати обличчя, вже не ваша, можливо, нічий вірний друг вас вітає з одного із п’яти континентів, що пливе на трьох ковбоях.

Сумно, що поет відчуває себе на далекому континенті «ніким» і звати його «ніяк». Сумно від того, що мільйони людей були позбавлені радості знайомства з чудовою поезією, і прикро, що ми, молоді, не вміємо замислюватися над склад­ними філософськими темами в літературі, бо розбещені читанням примітивних любовних романів чи ще примітивніших детективів або книг жахів.

Ми не знаємо справжньої літератури і розплачуємося життям, витрачаючи його на сурогати, а нація платить за це історією, адже нечитання книжок, незнання історії, нерозуміння справжнього мистецтва може призвести до того, що помилки минулого будуть повторюватися.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 597 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz