ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Мотиви любові до рідної землі у творчості Остапа Вишні

Давно відомо, що дуже часто природа буває для митця могутнім джерелом творчого натхнення. Талант письменника залежить від того, наскільки глибоко і точно зуміє він проникнути в таємниці природи, відчути подих її життя. Особли­во помітний зв’язок вічно мінливих картин рідної природи з переживанням Оста­па Вишні у «Мисливських усмішках».

Письменник дуже любив полювання, довго готувався до відкриття сезону, збирав друзів. Дружина з розумінням ставилася до захоплення Остапа Вишні, хоча той майже завжди повертався без трофеїв. Хіба що курку купить на базарі. Але найголовніше, що він привозив з полювання, — це враження від зустрічей з лю­дьми і від споглядання чудової української природи. Він писав: «Любіть, дорогі друзі, охоту, а ще більше природу, бережіть її, охороняйте її».

Остап Вишня був поетом полювання. Цикл «Мисливські усмішки» наповне­ний пахощами лугового сіна, мерехтливими зорями, рожевими світанками і вечо­рами, криками птаства. Письменник милується пустими пралісами, зеленими лу­ками, бездонно-спокійними озерами, запашними сінокосами, срібними ранковими росами. Але у творах картини природи не є тільки тлом, статичною картиною. Вона жива і діюча. Птахи і звірі так само дотепні, як і полювальники, вони вміють кохати і висловлювати свої почуття. Коли перепел кличе свою перепілочку, то це обов’язково буде чарівне стакато, іволга заливається флейтою. Соловей не співає, а ридає над своєю коханою. Любов до природи, до рідної землі допомагала пись­меннику достовірно передавати найтонші її нюанси. Автор, чи його ліричний ге- рой-мисливець, славословить маленьку і ніжну перепілку (усмішка «Перепілка»), співчуває довірливій лисці («З крякухою на озері»), веде невимушену розмову із зайцем-рекордсменом («Про мудрого зайця»). Гуморист устами своїх героїв звер­тається зі словами любові до життєдайного сонця і ніжного сонячного променя, який прорізує дубові крони і золотить листя могутніх дерев, а потім падає на ставок, відскакує від води і летить на берег, залишаючи веселий та грайливий слід.

У творах О. Вишні, які увійшли до циклу «Мисливські усмішки», поєднані кольорові, слухові та зорові образи. Вони передають чарівну силу гармонії приро­ди. Ці твори виховують почуття любові до всього живого, до рідної землі.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 420 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz