ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Олесь Гончар - людина «високої проби громадянства»

Олесь Гончар — на відстані серця (І. Драч).

(Без Олеся Гончара неможливо уявити не тільки нашу літературу, а й усю національну культуру, адже уже кілька поколінь живуть у світлі його ясного

 

Світло і добро у творах Гончара. (Твори Олеся Гончара наповнені добром, світлом. Добрий, людяний хист його особистої вдачі сильно вибивається на поверхню усіх творів Гончара. Звичайно, у полі його зору залишаються і темні, жорстокі, брутальні прояви життя, але він охочіше звертає увагу на доброту, приязнь своїх героїв.)

1.     Подпись: духу. Для кожного з нас він не просто письменник. Ми вчимося на його філо¬софії: бути маленькою крапелькою і водночас величезним океаном. Він став митцем високої проби з першого свого твору, з нами назавжди залишаються герої «Прапороносців»: Юрій Брянський, Шура Ясногорська, Хома Хаєцький, бо саме вони утверджували чесне ім’я нашого народу і нашої літератури. Якось дослідник його творчості сказав: «Не дивно, що Гончар має продовжувачів, що його вплив відчувається у творчих шуканнях багатьох молодих українських прозаїків». Та й не тільки українських.)
«Гончар — художник світла, його дослідник, зображувач і поет». (М. Бажан)
І.
«Прапороносці» — роман-трилогія без негативних героїв. (Після виходу трилогії О. Гончара часто стали називати Прапороносцем, адже він був митцем, що йшов попереду колони, ніколи не ховався за спини своїх това­ришів по перу. Таким він був і на фронті.

Звичайно, там, на фронті, воювали різні люди. Вони всі хотіли вижити, боялися смерті. Та вони перемагали цей страх і йшли у бій, щоб захистити батьківщину від ворога.)

2.     Степовий дух у творах О. Гончара. (Якось у статті до журналу «Вокруг света» Олесь Гончар написав, що степи для українців — це не просто гео­графічні поняття. «Вони були протягом століть ареною нашої національної історії; тут гартувалася мужність нашого народу, зросла його слава, вирішу­валось його майбутнє.» Із дилогії «Таврія» та «Перекоп», роману «Тронка» віє напоєним на травах вільним степовим духом.)

3.     «Чи так ти живеш на світі. Людино?»

Це питання звучить у кожному творі Олеся Гончара. Герої творів — «Цик­лон», «Бригантина», «Берег любові», «Собор» та ін. постійно відповідають на нього своїми роздумами, вчинками, способом життя.

III.                «Талановита людина — це завжди особистість». (Євген Гуцало).

Талант може розквітнути лише тоді, коли митець вірно служить правді життя і правді мистецтва. Творчість О. Гончара є яскравим прикладом на підтверджен­ня цих слів. Вона ніби стоїть на сторожі нашої культури, а все низьке і підле, що присмоктується до культури нашого народу, змушене озиратися і гальму­вати свою войовничу агресивність.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 677 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz