ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...» - питання та відповіді в оповіданні Г. Белля

  1. Розповідь від першої особи. (Оповідання являє собою монолог юного сол­дата, який після поранення потрапив до шпиталю — колишньої його ж гім­назії. Така форма емоційно переконливо свідчить про антигуманну сутність війни. Така форма також надає можливості не лише розповісти про події, а й висловитися з приводу баченого, передати багатство почуттів, думок, асо­ціацій людини, далекої від війни. Але війна знайшла й цього хлопця.)
  2. Значення опису інтер’єру. (Дія відбувається у приміщенні колишньої кла­сичної гімназії, причому герой не одразу розуміє, що це саме його гімназія: таких гімназій було багато. Що ж характерне для них? Зеленими коридорами висять репродукції творінь давніх авторів. А далі, за фризом Парфенона, хра­му, присвяченого богині мудрості Афіні, уособлення войовничості нації: до п’ят озброєний грецький воїн, а на сходовій клітці «пишалися всі вони — од великого курфюрста до Гітлера». Так інтер’єр промовляє сам за себе.)
  3. Значення імен і назв у оповіданні. (Імена, згадані в оповіданні, — це імена тих, на прикладі кого виховували юних гімназистів: Цезар, Ціцерон, Марк Аврелій — з античності, Ніцше — філософ, ідеологію якого взяли за осно­ву фашисти, Фрідріх Вільгельм Брандербурзький, пруський кайзер Фрід- ріх II — уособлення воєнних перемог. Та й перейменували усі три гімназії Бендорфа на честь них, навіть Гітлера. Таким чином згадані імена теж про­мовляють про войовничі ідеали, які намагалися прищепити юним німцям. Отож герой у мріях ішов від них повз Цезаря, Ціцерона, Марка Аврелія в коридор, де висіла «Медея» і далі до сторожа Біргеляра, уособлення добро­ти. Не випадково й останні слова героя звернені до цього чоловіка з про­ханням: «Молока!»)
  4. Чому через усе проступає хрест. (У творі цікава особливість: колись гімназія мала ім’я Святого Хоми і над дверима класу малювання висів хрест. Потім його зняли, але нічим не могли зафарбувати його: він незмінно проступав крізь усі шари фарб. Це своєрідний символ-нагадування про антигуманність того, що відбувалося. Цікаво, що все це майнуло в голові героя, коли його несли до тимчасової операційної.)
  5. Смисл назви оповідання. (Коли героя несли нагору до зали малювання, він побачив таблицю з іменами полеглих та великим Залізним хрестом угорі. Тоді мимоволі він подумав, що, певно, доведеться збільшувати ту дошку, стільки ще поляже на цій війні. А може, і його ім’я опиниться на цій дошці. Мотив пам’ятної дошки повторюється, коли герой бачить ще не витертий з дошки напис його рукою «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа...» Сім разів було зроблено цей напис різним шрифтом. Це був початок славнозвісної епі­тафії трьомстам спартанцям, які полягли у бою з персами під Фермопілами. Таким чином, напис виявився символічним. І цей напис — нагадування про антигуманну сутність будь-якої війни.)


Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (01 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 431 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz