ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Пісенна творчість Дмитра Павличка - питання та відповіді

I.      Дмитро Павличко — поет щедрого і своєрідного обдарування. (Захоплений красою народної пісні, змалку вихований у любові до неї, Дмитро Павличко закономірно став поетом-піснярем. Багато з його поезій стали популярними піснями.)

II.     Незрівнянні твори поета-пісняра.

1.     «Два кольори» — пісня про істинні людські цінності. (Нелегкнм випадає шлях кожній людині. Як на вишитій сорочці червоний колір із чорним, так і у житті переплітаються радощі й смуток, щастя і горе, любов і ненависть. Та як би не склалося життя, у серці завжди житиме спогад про рідну нень­ку, про незабутні дні дитинства, про рідний поріг, від якого вирушив у не­звідані світи. Багатьма дорогами пройшов ліричний герой, ось уже і сивина війнула в очі. Усе життя героя, що ототожнюється з життям самого автора, вмістилося на вишитій вправними маминими руками сорочці — «червони­ми та чорними нитками» — одвічними кольорами-символами українців.)

2.     Пісня із кінофільму «Сон». (Прозвучавши у кінофільмі «Сон», пісня «Ле- леченьки» стала однією з найпопулярніших у народі. Алегоричний образ птаха, у якого проклята чужина висушила силу, сприймається як узагаль­нення важкої долі, вираження емігрантської туги за рідним краєм, із яким бодай у смерті мріє поєднатися кожен вигнанець:

Ніч накрила очі Мені молодому.

Несіть мене, лелеченьки.

Мертвого додому.)

3.     Сум нерозділеного кохання у пісні «Явір і яворина». (Д. Павличко показав силу кохання, солодкі муки і сподівання. Через нерозділене кохання юнак перетворюється на явір, але й тепер, будучи деревом, складає пісні своїй коханій. Фізична смерть для явора дає поштовх до народження музичних шедеврів:

Він не знає, що надійдуть люди. Зміряють його на поруби. Розітнуть йому печальні груди. Скрипку зроблять із його журби.)

III.     Співтворчість Дмитра Павличка та Олександра Білаша. (Протягом багатьох років тісно співпрацюють поет Д. Павличко та композитор О. Білаш, який написав музиісу до пісень «Сибіряки», «Атака», «Пісня про Україну», «Явір і яворина». Часто по радіо звучать пісні на вірші Д. Павличка «Дзвенить у зорях небо чисте» та «Розплелись, розсипались, розпались». Поет якось сказав, що «між музикою і словом в пісні... повинна існувати духовна єдність авторів, яка зринає з подібності їхніх устремлінь, з їхньої взаємодоповнюваності, з гармо­нійної сумірності їхніх людських і творчих прикмет». Ці слова визначають ту особливість, що музику на вірші Дмитра Павличка писав О. Білаш. І вже пер­ша пісня «Два кольори» здобула їм заслужену славу. Пісні на слова Д. Павлич­ка, я впевнена, ще довго чаруватимуть слухачів.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (12 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 912 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz