ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 22
Гостей: 22
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Поговоримо про справжню дружбу

Немає уз святіших товариства.

М. Гоголь

Справжню дружбу неможливо ні виміряти, ні оцінити. Вона не має ціни, як картини пензля великих майстрів минулого. Щира дружба — повітря, без якого не можна жити. Якщо людина віддана своїм друзям, вона зможе пожертвувати заради них навіть найдорожчим. Якщо людина вірна дружбі, у неї ніколи не виникне навіть думки про те, що можна щось зробити на шкоду другові.

Коли я чую, що в когось багато друзів, я думаю, що людина просто заплутала­ся з визначеннями: багато може бути гарних знайомих, приятелів, а друзів — тільки трохи. У мене їх двоє. Це хлопці, з якими я вчуся з першого класу. Я їм вірю, я їх поважаю. І сподіваюся, що вони до мене ставляться так само. Ми іноді сперечаємося до хрипоти, але вміємо й уступати один одному. Слова Б. Окуджави «Давайте жить, во всем друг другу потакая...» ми розуміємо як заклик уступати, знаходити компроміс, не поступаючись одним — своїми переконаннями. З Тара­сом і Антоном добре все: і вирішувати складну задачу з геометрії, і дивитися новий фільм, і сидіти в Інтернет-кав’ярні, і обговорювати новини будь-якого масштабу: від світових до шкільних. Ніколи не забуду, як мої друзі носилися по всіх дворах, сусідніх вулицях і провулках, коли невідомо куди пішла моя молодша сестричка, і я хвилювався. Як Тарас знайшов її на гойдалці досить далеко від будинку. Як з радощів я забув подякувати друзям. Але на те вони і друзі, щоб усе розуміти.

Пам’ятаю один дуже важкий вечір: Антон розповідав про свої проблеми з бать­ками, що вирішили розлучитися. Ми нічим не могли йому допомогти. Могли тільки вислухати. Може, йому ставало від цього легше? «Тримайся, старий, ми з тобою!» — от усе, що ми йому тоді змогли порадити. І якою радістю для усіх нас було, коли ця гроза в родині Антона минула.

Головне, я вважаю, у справжній дружбі — це безкорисливість. Якщо я відчу­ваю, що приятель мене, як то кажуть, «використовує», він ніколи не стане моїм другом. Хочеш мати справжніх друзів — живи їхніми справами і проблемами, умій вислухати друга, не втручаючись у його сповідь розповіддю про себе. Стався до друга так, як ти хочеш, щоб він ставився до тебе.

З дитинства ми чуємо, що друзі пізнаються в біді. Це вірно, але не на сто відсотків. Просто у важкі хвилини дружні почуття, допомога друга відчутніша. Але й у щасті потрібні людині друзі. Радістю, щастям так хочеться поділитися! Справжній друг не позаздрить тобі, він буде щасливий твоїм щастям. А якщо позаздрить — це не друг. Радість, якою ти поділився з другом, не зменшиться, а збільшиться вдвічі. Дружба на міцність перевіряється і тоді, коли ти на щиті, і тоді, коли під щитом. «Пусть он в связке одной с тобой — там поймешь, кто такой» — ці слова В. Висоць- кого залишені нам як орієнтир у дружбі.

Трохи про святу фронтову дружбу. Пораненого Тьоркіна підібрали танкісти, везли ледь живого, «и держал его в обнимку хлопец — башенньїй стрелок. Укрьівал своей одеждой, грел дьіханьем. Не беда, что в глаза его, бьіть может, не увидит никогда». Закінчує цю главу поеми «Василь Тьоркін» Олександр Твардовський такими рядками:

Свет пройди, нигде не сьіщешь.

Не случалось видеть мне Дружбьі той святей и чище,

Что бьівает на войне.

В. Висоцький у вірші про друзів-льотчиків, що загинули в нерівному повітря­ному бою, пише:

И я попрошу Бога, Духа и Сьіна, —

Чтобьі вьіполнил волю мою:

Пусть вечно мой друг защищает мне спину,

Как в зтом после днем бою!

Нехай нам із друзями не випадуть на долю випробування дружби війною! Ми й у мирний час зуміємо дружити і бути відданими цій дружбі до кінця своїх днів.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 454 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz