ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Розвінчання романтики революції (за новелою М. Хвильового «Я (Романтика)»

I.      Далека мета романтика революції. (Герой новели М. Хвильового — романтик революції. Заради своєї далекої мети — «загірної комуни» — він здатен розтоп­тати всі людські почуття в своїй душі, відібрати життя у сотень, тисяч людей. Навіть вбивство власної матері, яка могла вгамувати його біль, була для героя уособленням тихого спокою, повинно слугувати далекій нереальній меті.)

II.     Члени «чорного трибуналу революції» — уособлення звірячого обличчя рево­люційних перетворень у будь-якому суспільстві. (Історія розвитку людства вчить нас, що революції в усі віки і в будь-якому суспільстві не обходилися без крові і смертей. Найбільша, найблагородніша справа не варта однієї дитячої сльози, а бурхливі хвилі революції виносять на поверхню людей з низькими інстинк­тами і вбогими душами, які заради своєї мети підуть на все.)

1. Доктор Гагабат — приклад звірячого інстинкту, жорстокості, цинізму. (Се­ред небагатьох героїв новели доктор Гагабат вирізняється своєю патологіч­ною жорстокістю і диким цинізмом. У його душі не залишилося жодної іскорки людяності, співчуття до невинних жертв. Людське життя для нього не варте навіть тієї кулі, яку витрачають на вбиветво. Автор не розкриває перед нами професії цього героя, називає його «доктор». Невже Тагабат лікар? Тоді те, що відбувається, ще страшніше. Доктор Тагабат — втілення частини душі героя — жорстокої, звірячої, цинічної.)

2.     Андрюша — втілення «кволої волі» романтика революції. (Андрюша — мо­лодий боєць революції — випадково потрапив у члени революційного три­буналу. Він ще не втратив совісті й людяності, не хоче підписувати смертні вироки невинним жертвам, але його квола воля не здатна опиратися волі інших членів «чорного трибуналу революції». Він не боїться вмерти на полі бою, але його намагання вирватися з цього зачарованого чотирикутника ні до чого не приводять. Цей герой — втілення ще однієї частинки розчахну­тої душі головного героя твору.)

3.     Дегенерат — «сторож» душі і майбутнє романтика революції. (Цей герой не має імені. Автор показує нам тільки його суть: бездумна, тупа і жорстока покора життєвим обставинам. Дегенерат не здатен самостійно приймати рішення. Він просто сторож, машина для виконання вироків. З часом з очей героя спаде романтична полуда, і він сам перетвориться на бездушний механізм, гвинтик революції.)

4.     Мати — уособлення світлої частини душі героя, його совісті, людяності. (Герой мучиться, шукає притулку, захисту своїй змученій душі і знаходить його біля матері. Материнські сльози, тихий сум очищають героя, хоч на якусь мить дають йому відчути, що він іще людина. Убивши матір, роман­тик революції убиває в собі світлу частину душі, залишки совісті, людяно­сті, зрікається того, що ще могло б наповнити його життя радістю і споді­ванням на краще. Убивство матері — це свідчення неможливості поєднання революційних ідей і загальнолюдських цінностей.)

III.     Доля головного героя — це результат фанатичної віри у примарні ідеали. (До­ктор Тагабат, Андрюша, дегенерат, мати Марія — це уособлення різних частин розчахнутої душі героя-романтика революції. Він ще здатен відчувати не тіль­ки ненависть. Але фанатична віра в майбутню загірну комуну вбиває останні іскри людських якостей героя, перетворює його на звіра.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 455 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz