ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Сенс бунту Маріо (за новелою Т. Манна «Маріо і чарівник»)

Події, описані в новелі Т. Манна «Маріо і чарівник», відбуваються в 30-ті роки двадцятого століття в італійському курортному містечку Торре. Як відомо, атмос­фера курорту має забезпечувати відпочиваючих комфортом і розвагами. Але в Торре гості містечка зіткнулися з відвертою ворожістю — «злість, роздратування, напру­ження з самого початку висіли в повітрі», «тутешнім стосункам бракувало щирості й невимушеності», тут «загрозливо зосередився весь лиховісний дух тамтешніх настроїв». Ці зауваження автора створюють тривожний настрій, готують читача до того, що розв’язка твору буде трагічною.

Задуха в природі поєднується із задушливою атмосферою в Італії, де політика в ті часи тісно пов’язана з ідеєю нації. Зверхність, грубість влади у ставленні до людей передалася і пересічним громадянам.

Кавальєро Чіполло — «мандрівний віртуоз, майстер розважати публіку», гіпно­тизер, перетворював свої вистави на зле знущання над людьми, над їхніми найпо- таємнішими, найінтимнішими почуттями, роблячи з них посміховисько, слухня­них ляльок, практично ніхто в залі не міг опиратися злій волі чарівника. Мадам Анджольєрі, симпатична порядна жінка середніх літ, господиня пансіонату, вірна дружина, не вагаючись пішла за кривобоким чарівником, тш>ки-но він наказав їй. Інші глядачі виходили на сцену й танцювали без музики, підкоряючись ляскоту батога в руках Чіполло. А цей злий демон викликав нові жертви і розповідав кожному подробиці його життя. Глядачі дивувалися, захоплено плескали в долоні, а кривобокий, страшний, напівп’яний маестро знаходив дошкульні слова, щоб принизити гордість людини.

Та ось у залі він побачив Маріо — «... кремезного юнака років двадцяти, корот­ко підстриженого, з низьким лобом і важкими повіками над туманно-сірими, з зеленим і жовтим полиском очима». «Зовнішність його не здавалася простацькою насамперед завдяки вузеньким гарним рукам, аристократичним навіть для жителя півдня...»

Маріо за наказом чарівника слухняно пішов на сцену. Чіполло розповів здиво­ваному хлопцеві про його попередню роботу і зауважив, що зараз юнак журиться через кохання. Із зали почувся глузливий регіт іншого хлопця, Джованотто, що добре знав ім’я Сільвестри, яку таємно і безнадійно кохав Маріо.

Чіполло, цей злий чарівник, під гіпнозом заставив Маріо повірити в те, що на сцені знаходиться кохана дівчина, і примусив юнака поцілувати себе. Цей облудник чепурився, кокетливо поводив кривими плечима, манірно закочував очі, а Маріо бачив перед собою чарівну Сільвестру і задихався від любові, щастя і пристрасті.

У залі запала мертва тиша, яку порушив регіт суперника Маріо.

Раптом поцілований горбань ляснув нагайкою, звук якої розбудив Маріо. Він кинувся зі сцени, на ходу витяг пістолет і вистрілив у Чіполло.

Маріо не витримав наруги над своїми почуттями, єдиний серед глядачів і учас­ників збунтувався і покарав гидкого демона.

Томас Манн у невеликому творі показав усю складність людських стосунків. Не можна знущатися над людьми, плювати їм у душу і принижувати особистість, адже може статися так, що знайдеться хтось, хто не захоче терпіти наруги над своїми почуттями.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 422 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz