ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Символіка назви роману Альбера Камю «Чума»

Чума» — роман на всі часи. (Одвічна боротьба добра і зла — проблема різно­жанрових літературних творів всіх часів і всіх народів. В різні епохи зло набу­вало різних облич, ставлячи людину перед вибором: боротися з ним чи зми­ритися. У світі панує зло, і людина, щоб дійсно бути гідною звання Людини, мусить боротися з ним, навіть у тому разі, коли ця боротьба приречена на по­разку. Ще до створення найкращого свого роману «Чума» Камю запропонував варіант людської поведінки для подібної ситуації, згадавши міф про Сізіфа. Сізіф у письменника і безсилий, і бунтівний. Камю пропонує вважати цього героя щасливим: якщо у людини немає виходу і вона сама про це знає, то му­сить зберегти повагу до себе і до тієї справи, на яку її прирікає доля. Втіху лю­дина має знайти у виконанні обов’язку. Саме у цьому — початок бунту і сво­боди. У романі Камю у зла обличчя чуми. Який же символічний зміст вклав у це слово письменник?)

Символіка назви роману.

1.  Символіка назви роману Альбера Камю «Чума» «Чума» — роман на всі часи. (Одвічна боротьба добра і зла — проблема різно¬жанрових літературних творів всіх часів і всіх народів. В різні епохи зло набувало різних облич, ставлячи людину перед вибором: боротися з ним чи зми¬ритися. У світі панує зло, і людина, щоб дійсно бути гідною звання Людини, мусить боротися з ним, навіть у тому разі, коли ця боротьба приречена на по¬разку. Ще до створення найкращого свого роману «Чума» Камю запропонував варіант людської поведінки для подібної ситуації, згадавши міф про Сізіфа. Сізіф у письменника і безсилий, і бунтівний. Камю пропонує вважати цього героя щасливим: якщо у людини немає виходу і вона сама про це знає, то мусить зберегти повагу до себе і до тієї справи, на яку її прирікає доля. Втіху людина має знайти у виконанні обов’язку. Саме у цьому — початок бунту і свободи. У романі Камю у зла обличчя чуми. Який же символічний зміст вклав у це слово письменник?) Символіка назви роману. 1.Натяк на фашистську навалу. (У творі дуже багато натяків на те, що чума — це фашизм. У людей старшого покоління та й тих, хто цікавиться історією, зі словом «чума» асоціюється слово «коричнева» — саме так називали фа­шистську навалу. Події відбуваються у 194... році, на що є вказівка у тексті твору, а саме в цей час був пік розквіту такої ідеологічної течії, як фашизм, та початок поразки її носіїв. Достатньо прозорим є й історичний підтекст твору: окупація Орану насправді є історією окупації фашистами Європи. Прозорою є й алегорія: чума — війна, адже війна, як і будь яка епідемія, розгортається дуже швидко і втягує у своє коло усіх, незважаючи на їхнє бажання чи спроби опору.)

2. Багатозначність символу «чума». (Чума в романі Камю символізує не тіль­ки фашизм. Це й страшна хвороба, яка знищує тисячі життів, це війна, несправедливе суспільство, жорстокість судових вироків, розстріли пере­можених, церковний фанатизм, смерть дитини — все, що є злом взагалі, невіддільним від буття. Один з героїв твору — пацієнт доктора Ріє, промов­ляє: «А що таке власне чума? Теж життя, тільки і всього». Чума є символом абсурду, який осмислюється у романі як одна з форм зла, універсальна її метафора, як трагічна людська доля.)

3.     Що таке «зачумленість» за Камю? (У романі є твердження про те, що «всі трохи зачумлені». Отже, навіть той, хто не хворий, носить чуму в собі. Сто­яти осторонь в той час, коли інші борються з чумою, — означає «бути зачумленим», боротися зі злом за допомогою смертних вироків — те саме. Зачумленими можна вважати, за Камю, невігласів і брехунів, адже їхні дії тягнуть за собою невідворотне зло. Жити ілюзіями — також породжувати зло, і тому є приклад у романі: коли люди бояться назвати чуму чумою, вони сприяють її розповсюдженню. Отже, «зачумленість», тобто існування чуми (зла) в людині, є символом байдужості людини, відстороненості від важливих проблемі, і, як наслідок, сприяння злу.)

4.       Уроки роману-притчі. (Своїм романом Камю дає людству важливий урок. Письменник застерігає його від майбутніх нещасть, адже бацила чуми ніколи не вмирає, отже світ у небезпеці через можливість нової війни, епідемії, люд­ського невігластва або іншої форми зла. Людство мусить бути готовим до опо­ру цьому злу.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (01 Мая 2016) | Обновлено | Просмотров: 6491 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz