ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Символіка образів у поезіях Ґ. Аполлінера

 1. Вільгельм Аполлінарій Коетровицький, відомий французький поет, був при­страсним шанувальником творчості поетів-романтиків — Верлена, Рембо, Малла- рме. Його перші літературні епроби — це поєднання романтики і символізму, а теми віршів перегукуютьея з темами німецьких народних піеень, якими він захо­пився в ранній молодості.

  Але життя — еуворий учитель. ҐІЙОМ Аполлінер залишаєтьея без заеобів і веде напівголодне іенування ееред художньої богеми. Своєрідний паризький побут, дружба з художниками і пиеьменниками, захоплення творчістю Пабло Пікассо надихнули Аполлінера на напиеання творів, у яких поєднувалиея, з одного боку, гоетре відчуття неминучоеті емерті, а з другого — захоплення життям, еонцем, природою. Він живе у пошуках нових форм, нового бачення і розуміння поезії, яка, на його думку, повинна еинтезувати в еобі музику, живопие і літературу. Він не хоче «писати прозою чи писати віршами», дотримуючись при цьому правил граматики. Його мініатюри вільні від перепон, які створюють знаки, Аполлінер довіряє читачеві, робить його співавтором своєї творчості, щоб разом шукати істи­ну, виражати захоплення життям, виявляти його реальність і незбагненність. По­див від усього, що оточувало і надихало, він вважав за «наймогутнішу силу ново­го». Шумливу воду Сени він порівнює з любов’ю, яка біжить від серця до серця, а

  Рука в руці постійно очі в очі

  Під мостом рук

  Вода тече хлюпоче

  Од вічних поглядів спочити хоче.

  («Міст Мірабо»)

  Закохані можуть створити із своїх рук міст над річкою. І хай сплине любов, як вода, але з людиною назавжди залишається надія на життя:

  Минають дні години і хвилини

  Мине любов

  І   знову не прилине

  Під мостом Мірабо хай Сена плине

  Хай б’є годинник ніч настає

  Минають дні, а я ще є

  («Міст Мірабо»)

  Ліричний образ закоханих сердець, що перемагають простір, сплітають руки, створюючи міст між двома берегами, дивує і захоплює.

  Але життя невблаганне і жорстоке. Перша світова війна стала тією страшною реальністю, яка розколола світ поета навпіл. Аполлінер іде добровольцем на фронт, воює спочатку рядовим у артилерії, а потім лейтенантом у піхоті. Спочатку у своїх творах він намагався поєднати тему війни із звичними інтимними мотивами, але жорстока реальність перекреслює світлі, радісні почуття. Плаче, кличе водограй до себе чарівних дівчат, але

  О постаті убиті любі О дорогі розквітлі губи...

  Де ви дівчата я вас питаю Та біля водограю.

  Що плаче й кличе.

  Голубка маревіє.

  («Зарізана голубка й водограй»)

  Ліричний герой звертається до друзів, називає їхні печальні імена, та у відпо­відь отримує тільки відгомін тих дорогих імен. Він нічого не знає про їхню долю, може, вони ще живі.

  Десь б’ються на Північнім фронті Тим омандри всі в крові І сонце ранене в траві На багрянистім горизонті.

  («Зарізана голубка й водограй»)

  Але образ ридаючого водограю не дає надії побачити їх живими.

  Складна система символічних образів у поезіях Аполлінера будить фантазію читача, адже автор ставить безліч питань і не дає жодної прямої відповіді.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 534 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz