ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Страдницьке жипя Марії (за однойменним твором У. Самчука)

I.      Присвята твору «Марія» матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932—1933. (Роман «Марія» письменник закінчив писати у 1934 році і присвятив його українському селу, матерям, які загинули під час штучного голодомору 1932—1933 рр. Твір став страшним за своїм трагізмом обвинува­ченням більшовицькій системі і безглуздій жорстокості по відношенню до Укра­їни і до селян. Світ майже нічого не знав про те, яка трагедія розгорнулася на Україні, і Уласу Самчуку треба було виявити неабияку громадянську мужність, щоб підняти свій голос на захист затурканого, замордованого українського се­лянства.)

II.     Три книги про Марію — «хроніка одного життя».

1.    «Книга про народження Марії». (У першій частині роману Улас Самчук роз­

повідає про сирітське життя Марії. Батька придавило в каменоломнях, че­рез два місяці занедужала і померла мати, а дівчинку забрала до себе сусідка. Щоб вижити. Марійці доводилося пасти гусей, а в дев’ять років вона вже пішла в найми. Там до неї ставилися добре, але без роботи сидіти не давали. Та вона й сама бралася до всякого діла: пасла худобу, носила воду, підстеля­ла в хлівах, пряла вовну, клоччя, мотала клубки. Незчулася, як стала дів­кою. Почали залицятися хлопці, а найбільше — Гнат. Та Марія покохала красеня Корнія, якого дуже скоро забрали в матроси.

Не дочекалася Марія коханого, вийшла за нелюбого Гната, народила сина, який скоро помер, потім народилася нежива дитина, третя дівчинка — На­дія — померла в муках від скарлатини.

Бог не давав Гнатові і Марії щастя. Повернувся Корній, і Марія розлучила­ся з Гнатом.)

2.    «Книга днів Марії». (Важко починалося життя Марії з Корнієм. Але вона була щасливою, бо жила з коханим чоловіком. Через деякий час вони об­жилися, народилося четверо дітей: Демко, Максим, Лаврін, Надія.

Життя йшло рівною дорогою, поки не настав 1917 рік. Демко загинув, але повернувся Максим — жорстокий, цинічний «будівник» нового життя на селі.)

3.    «Книга про хліб». (Настали роки солі й хліба — 1920-й і 1921-й. Тисячі людей знялися з насиджених місць, щоб десь дістати солі й хліба. Максим знову повертається в село; виганяє батьків з хати, а на брата Лавріна пише донос. Забрали Лавріна, пропав син не знати й де.

Страшні часи настали для українського селянина — 1932 рік. Відібрали хліб, забрали з хат усе їстівне. Корній і Марія з останніх сил намагаються допо­могти Надії і її дитинці вижити, відривають від себе останній шматок. Та не вберегли онуки — померла Христуся, задушила її Надія, бо не витримала мук голодної дитини.

Люди гинуть від голоду, а в цей час у хаті, де живе Максим, гульня і весілля. Цьому треба було покласти край, і Корній убиває сина. Пішов Корній із села, і більше його ніхто не бачив. А Марія згасала ще тридцять днів — покинута, одинока, поки не настав її останній день життя.)

III.     Символічні образи сонця і Діви Марії у творі Уласа Самчука «Марія». (На 26258-й день згасло страдницьке життя Марії; і тільки «сонце не забуло її, заглянуло до неї і довго цілувало її сухе жовте обличчя».

Марія — земна жінка, вона не була святою, робила в житті прикрі помилки, але була вона схожа на Діву Марію: любила життя, нікому не бажала зла, втратила усіх своїх дітей. Марія померла, як помирали в той час мільйони жінок, але сонце, яке востаннє цілувало її мертві губи, символізує незнищенність життя на землі.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 586 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz