ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Сутність опору Беранже (за п’єсою Е. Йонеско «Носороги»)

П’єса видатного письменника французької літератури Ежена Йонеско «Носо­роги» була написана у 1959 році. Цей родоначальник «драми абсурду», класик, у якому критики бачать «в’їдливого спостерігача, безжалісного колекціонера людсь­кої глухоти», був тонким психологом, який закликав людство отямитися, змінити свої духовні орієнтири, щоб не скотитися у прірву бездуховності і зневіри. П’єса «Носороги» — це алегорія на людське суспільство.

Головний герой твору Беранже почуває себе зайвим у житті. Йому не подоба­ється служба, але він сумлінно виконує свою роботу; не розуміє, кому і чим зобов’язаний, але оглядається на чужу думку про свою зовнішність, звички.

У Беранже мало життєвої снаги, він не відчуває потягу до життя, його однако­во сильно пригнічує і самотність, і товариство. Він не розуміє життєвої позиції, логіки того, хто має чотири ноги, кого можна вважати котом, жити — це природ­но, адже живуть усі. Беранже має низьку самооцінку, бо не носить краватки, не має освіти, майбутнього, жодного шансу сподобатися жінці.

Його приятель Жан — повна протилежність Беранже: «одягнений він дуже дбайливо: каштановий костюм, червона краватка, накладний накрохмалений комі­рець». Беранже поряд з ним почуває себе жебраком. Він давно перестав слідкувати за собою, ходить «неголений, без капелюха, волосся скуйовджене, одяг обшарпа­ний».

Жан завжди говорить правильні речі, схожі на гасла: «Життя — це боротьба, хто не бореться — боягуз! Силу жити необхідно шукати в собі, треба озброїтися терпимістю, культурою, інтелігентністю і стати господарем становища. Кожного дня відповідно вбиратися, голитися, надягати чисту сорочку, не пити, стежити за літературними й культурними подіями доби, ходити до музеїв, читати літературні журнали, відвідувати лекції». Беранже з усім згодний, хоче змінити своє життя вже сьогодні. Він готовий купити білети на виставу і запрошує Жана бути з ним, але в той час у приятеля саме сієста, до музею Жан теж не може піти, бо якраз на той час зустрічається зі знайомими в ресторані. Беранже вражений. Приятель на­зиває його п’яницею, а сам замість музею піде пити горілку в ресторан?!

По ходу п’єси чується тупіт великих тварин. Герої здивовані, але поки що нікому не приходить думка, що це їхні сусіди, знайомі, друзі перетворюються на носорогів.

Беранже став свідком перетворення Жана. Але змінюється не тільки зовніш­ність приятеля. Він не може вже маскувати свою природну суть: відсутність мора­лі, бажання жити за законами джунглів. Йому подобається бути носорогом, хо­четься скинути з себе одяг, залізти в болото. Він не опирається перетворенню, а радіє з того, що нарешті позбавиться тих умовностей, яким повинен був підкори­тися і які були неприродними для нього.

процес перетворення захопив усе місто. І тільки невдаха Беранже залишається людиною, не підкоряється почуттю «натовпу». Він протистоїть колективній істерії, яка нівелює особистість, підкоряє людину, робить з неї тварину, що має тільки інстинкти^ бажання жити в стаді й виконувати волю вожака.

Ежен Йонеско в алегоричній формі зображує людське суспільство, де озвіріння людей — закономірний результат неповаги до особистості. Герой п’єси «Носоро­ги» залишається один серед звірів, але йому навіть на думку не спадає стати та­ким, як усі, забути свою людську природу. Він опирається перетворенню навіть тоді, коли його залишає кохана Дезі. Без гучних гасел, без високих мудрувань про людський обов’язок у складній життєвій ситуації він навіть не ставить перед со­бою вибору. Він людина, і таким залишиться до кінця.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 442 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz