ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Тема «босяцтва» у ранній творчості М. Горького

 • Життєві університети Горького і творчість як крик болю. (Потрясіння, пережи­те Горьким, що ввійшов ще хлоп’ям у доросле життя царської Росії, було таким великим, що жити з цим і мовчати було неможливо. Після невдалого самогубства письменство стало єдиною можливістю виразити біль людини, відкинутої суспільством просто через убогість.)

  3.       «Енциклопедія російського життя і найвищою мірою народний твір».

  1.     Шлях нескінченною дорогою. (У творчості Горького всебічно і з погляду народного блага змальовані картини народного лиха. Позбавлений даху над головою, юнак Пєшков починає свої мандрівки «Руссю». Він уже наперед підготувався до усвідомлення того, що побачить. Книги відкрили йому очі на закони життя, заховані в дріб’язках буднів й у конкретних долях окре­мих людей.)

  2.     Попутники. (Спочатку О. М. Пєшков (М. Горький) знайомиться з людь­ми, що мають роботу і навіть пристановище, але вже готові бігти від не­людського життя («Коновалов» і ін.) Неосвіченість приводить героїв до не­правильних висновків і вчинків. Нелюдська робота в нелюдських умовах життя вириває зі слабких людей єдину людську якість: прагнення до віль­ного розвитку особистості. Моторошне враження справляє на читача опові­дання «Страсті-мордасті», де показана історія життя матері і її дитини, ви­кинутих суспільством.)

  3.     Друзі і герої. (На шляхах мандрівного життя письменник зустрічає і людей, що майже встояли під страшним тиском життя, або таких, що зберегли в собі людські якості («Челкаш», «Мальва»).У них багато недоліків і навіть пороків, але «золотолапий мікроб» не вгніздився в їх душах.)

  III.     Заклик до Людини. (Босяки-шукачі мріють про інше життя й інших людей («Коновалов»). Саме в бродячих мандрівках Горький почув легенди про лю- дей-героїв Данко і Радду з Лойко Зобаром («Стара Ізергіль»). У ранніх опові­даннях М. Горького тема босяцтва — не просте обвинувачення існуючому по­рядку речей або звірячому в людині, але і надія на незруйнівність людського в людині.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 568 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz