«Найталановитіший поет нашої радянської епохи» (Й. Сталін)
(Цими словами тиран канонізував постать поета, зробив його творчість хрестоматійною, обов’язковою для вивчення і знищив багатомірний образ людини, яка кохала, страждала, шукала свого шляху в літературі й житті.)
Маяковський — заручник тоталітарної системи, комуністичної ідеології.
1. Мрії молодого поета про нове життя. (В. Маяковський із захопленням зустрів Лютневу і Жовтневу революції. І тому серед грізних подій перед ним відкривалися реальні можливості втілення ідей про створення нового, вільного, досконалого світу.
Він багато пише, його твори друкуються, враження від численних подорожей по країнах Європи та Америки надихають Маяковського на написання нових творів.)
2. Служіння тоталітарній системі. (Поет своєю творчістю стверджував радянські норми життя. Його вірші наповнені пафосом будівництва світлого майбутнього й героїчних буднів. Піднесена тональність творчості виключає компроміс, співчутливе ставлення до слабкого й скривдженого. Об’явивши себе поетом революції, Маяковський поставив свій талант на службу владі.)
3. Причини зміни у настрої і творчості поета. (У 30-ті роки XX століття В. Маяковський був дуже популярним поетом не тільки в Радянському Союзі, а й у світі. Але його гордість, незалежність дратували владу. Розпочалися репресії українських митців, а він закликає росіян вивчати їхню мову — «величаву і просту». Поету забороняють виїзд до Парижа, де його чекає Тетяна Яковлєва, провалюється виставка «20 років роботи Маяковського». Нищівна критика п’єси «Баня», втручання влади у його особисті справи — все це підривало його впевненість у собі й довіру до влади.)
IIІ.Трагічний кінець життя великого поета. (Ще в ранніх творах В. Маяковський піднімав тему самогубства і розглядав його не як смертний гріх, а як добровільну жертву в ім’я чогось або когось. Доведений до відчаю особистими переживаннями і тиском влади, Володимир Маяковський 14 квітня 1930 року застрелився. Життя загнало поета у глухий кут, звідки він не бачив іншого виходу.)
Похожие сочинения
|