ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«У СМІЛИВИХ щастя завжди Е» (за твором І. Багряного «Тигролови»)

Роман Івана Багряного «Тигролови» став одним із кращих в українській літера­турі твором пригодницького жанру. Але авторові нічого чи майже нічого не дове­лося видумувати, адже багато описаних у романі подій він пережив сам.

Друзі Івана Багряного запам’ятали його непосидючим, запальним. Юрій Смо- лич згадував: «З’являвся він несподівано — бушував, лаяв весь світ і облягався спати на письмовому столі. (Жив у друга і не мав свого ліжка.) Звіти, з того стола, його й забрано».

Він опинився в слідчому ізоляторі НКВС. У слідчого не було жодного доказу вини, жодного факту. Він намагався спровокувати Багряного на зізнання, піддав тортурам, але в’язень тримався гордо і незалежно. Не знаючи, що далі з ним робити, за вироком «трійки» вислали з України в північну частину Далекого Схо­ду. Багряний разом із тисячами, такими ж, як сам, «злочинцями» поїхав у сталін­ські концтабори. Але навіть страшна репресивна машина нічого не могла вдіяти з непокірним в’язнем. Багряний тікає звідти, переховується серед українців Зелено­го Клину.

Герой твору Григорій Многогрішний повторює шлях автора.

Місце дії «Тигроловів» — Зелений Клин, чудовий і таємничий куточок Зеленої України, що заховався в нетрях тайги на Далекому Сході. Заселявся цей край українцями протягом XVII—XVIII століть і не визнавав законів ні царської, ні більшовицької влади.

Григорій Многогрішний тікає з ешелону і потрапляє на вільну землю. Він — лицар духу, який не хоче пристосовуватися до обставин, жити тихо й затишно, ростити дітей, робити кар’єру, гнути голову перед владою і почуватися щасливим. У світі насильства він стає безстрашним, неприрученим «тигром», біжшть над прі­рвою страждань і своєю сміливістю здобуває право на життя і на щастя.

Григорій згадує: «І я втік з ешелону. Вони везли мене з України на каторгу, на повільну смерть, і берегли, як пси. А я втік. Вистрибнув на ходу зі скаженого поїзда — стрибнув у ніч, у смерть, на щастя. І я мав щастя... Я потрапив до вас, я мав щастя».

Григорій Многогрішний відкинув обережність, але діяв виважено. Він усе роз­рахував, але, звичайно ж, не міг передбачити, що його може чекати в нетрях тайги. Та він волів скоріше загинути там, у тайзі, ніж чекати повільної смерті в таборі.

Сміливість допомогла Григорієві не тільки врятуватися, поквитатися з воро­гом, а й завоювати серце гордої Наталки Сірківни, стати щасливим з коханою дівчиною.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 626 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz