I. Джерело романтизму ранніх творів Макеима Горького. (На формування етилю романтичних творів М. Горького вплинули традиції уеної народної творчоеті. У легендах, піснях, казках герой завжди незвичайна людина: сильний, мужній, готовий на подвиг і самопожертву. У своїх мандрівках по Русі молодий письменник знайомився з різними людьми. Після тяжкої роботи чи на спочинку в дорозі розмови були єдиними доступними розвагами. Максим Горький любив слухати людей, відкладав усе в пам’яті, а розвинена уява додавала до почутого деталі.)
II. Твори М. Горького, в центрі яких героїчні особистості.
1. Оповідання «Стара Ізергіль» — це розповідь про гордих і сильних духом людей. (Стара Ізергіль уже давно живе на світі. Іноді вона згадувала чоловіків, які любили її і яких любила вона. Довго не йшов з пам’яті поляк, який бився разом із греками проти їхніх ворогів. Що йому за діло було до тих греків? Та він шукав подвигів і завжди знаходив їх. Він хотів полишити хоча б якусь тінь на землі після себе.
Стара Ізергіль розповіла про Данко, який, щоб вивести своє плем’я із темного лісу, вирвав палаюче серце із грудей, високо підняв його над головою і освітив шлях людям.)
2. «Пісня про Буревісника». (Буревісник — це образ борця, який не боїться блискавиць, грому, високих хвиль, гордо літає між чорними хмарами і розбурханим морем, кличучи бурю, яка очистить світ, змінить щось на краще.)
III. Здійснити подвиг, проявити героїзм — це значить залишити по собі слід на землі. (Один мудрець сказав: «Ми живі «доти, доки нас пам’ятають». Як герою залишити пам’ять по собі? Здійснити подвиг, стати піснею, легендою, казкою, залишитися назавжди в людській пам’яті. Тільки ледачі та боягузи не шукають і не знаходять місце для подвигів. Сміливий піде на край світу, зробить щось для людей, щоб його пам’ятали, щоб життя не зжерло його без сліду.)
Похожие сочинения
|