ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 23
Гостей: 23
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Узагальнений портрет народного страждання в поемі А. Ахматової «Реквієм»

I.      Тема пам’яті у творчості Анни Ахматової. (Перша світова війна, від’їзд Мико­ли Гумільова на фронт різко змінили тональність творчості А. Ахматової. У її поетичний світ владно входить категорія пам’яті, відповідальності за все, що відбувається у світі.

У 1917 році виходить збірка «Біла зграя», в 1921 — «Подорожник» і «Анно Вогніні» — книги, в яких відчутно звучить голос історії. Й. Мандельштам пи­сав, що голос Ахматової все більше вивищується і її поезія наближається до того, щоб стати одним із символів величі Росії.)

II.     Поема «Реквієм» — це монументальний пам’ятник цілому поколінню.

1.     Рішення написати «Реквієм». (Воно прийшло до поетеси, коли вона дов­гих сімнадцять місяців стояла у тюремних чергах у Ленінграді, щоб діз­натися про долю арештованого сина, передати йому у в’язницю бодай щось із речей і їжі. Одного разу у цій страшній черзі поетесу впізнали, і якась незнайома жінка пошепки спитала Ахматову: «А ви могли б це описати?» І поетеса відповіла: «Так, можу».)

2.     «Реквієм» — це плач не тільки про себе, але і про усіх, хто стояв у тих чергах. (У ті страшні 30-ті роки єжовщини були заарештовані і знищені мільйони невинних людей. їхні рідні не могли підняти голос на захист, їм поки що влада дозволила стояти в чергах у в’язницю. Матері, дружини, діти день у день приходили під високі стіни, за якими страждали безневинні. Горе людей було безмірним. Це про тих, хто чекав хоч якоїсь звістки про рідних, «Реквієм» А. Ахматової.)

3.     «Вступ». (Невеликий розділ твору поетеса уривками тримала у пам’яті. У час, коли Ленінград був схожий на зайвий довісок до тюрем, «і безвинна судо­милась Русь під кривавими каблуками і під шинами чорних «марусь», за­брали сина

Сімнадцять місяців молю.

Чекаю без надій.

Але не знає кат жалю.

Жаданий сину мій.)

4.     Вирок. (Через сімнадцять місяців мати дізналася про вирок сину. Цей розділ Анна Ахматова написала такою «езоповою мовою», майстерно за­шифрувавши справжній смисл, що це дозволило надрукувати твір під виглядом любовної лірики. Але в контексті всієї поеми він звучить ще трагічніше.)

5.     До смерті. (Лірична героїня твору — це узагальнений образ усіх матерів, які втратили своїх синів у ті страшні роки. Розпач, небажання жити далі, за­клик до смерті звучать у цьому розділі: жінка ненавидить смерть у будь- якій личині, але зараз вона повинна зарадити людині, адже страшне горе розриває серце матері навпіл.)

6.     Розп’яття. (У найменшому за обсягом розділі сконцентрована найбільша напруга. Авторка проводить паралель між собою і Марією, матір’ю Христа. Смерть Божого сина розбудила ангельський хор, «небесна твердь отверзла- ся вогнем», билася і ридала Магдалина, і «Лиш на матір, що, німа, стояла, ніхто поглянути не смів». Поетеса не знайшла слів, щоб описати горе мате­рі, на очах якої розпинають на хресті її єдине дитя. Але мовчання може бути красномовнішим за слово.)

7.     Епілог. (До образу Матері, яка стоїть біля синівського Хреста, додається образ — символ Пам’ятника. Пам’ятником усім загиблим повинно стати слово:

 

Широкий покрівець зіткала я всім Із бідних, у них же підслуханих слів.

Пам’ятник у слові міцніший за мідь.)

III.      Не ридай мене, Мати, во гробі зрящи... (Анна Ахматова близько до серця приймала горе матерів, усіх своїх співвітчизників. Одна з небагатьох, ризику­ючи власним життям, вона в розпал сталінських репресій написала поему про те, що думала, але про що не можна було говорити вголос. «Змордованим ротом» поетеса кричить у поемі «стомільйонний народ». Виконала Мати остан­ній Заповіт Сина: не ридала по ньому. Вона сказала своє Слово, яке стало вічною пам’яттю усім.)Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 496 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz