ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 24
Гостей: 24
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

«Відчупя батьківщини» - що це таке?

Моя батьківщина — Україна. У відповідях на питання про відчуття батьківпщ- ни звичайно присутні акуратні білі сільські хатки з лелеками на дахах і вишневими садами навколо, прозора, як скло, ріка, блакитне небо зі співаючим в ньому жай­воронком... Ці сентиментальні уявлення — тільки зовнішні ознаки моєї рідної землі. Вони милі серцю, тому що повертають нас до дитинства, у село, де жили або живуть наші дідусі, бабусі...

Для мене батьківщина — це насамперед те, чим можна пишатися. І в нашій нелегкій історії, і в дні сьогоднішньому. Це те, за що в мене болить душа, як у кожного справжнього патріота. Це те, за що не соромно перед чесними людьми своєї країни і перед усім світом.

З більшості фактів історії України я виділяю ті, котрі викликають у мене особливу гордість. Один з них — це феномен українського козацтва. Йому наша країна зобов’я­зана своїм існуванням, тому що виникла саме на народно-козацькій основі. Козаки ввійшли в історію людства як творці демократичного суспільства, що жило протя­гом сторіч без писаних законів. Демократична козацька держава — Запорозька Січ — викликала подив і замилування в країнах Західної Європи. Історики вважають, що українське козацтво випередило свій час на багато століть. Як не пишатися цим?

Величезну роль зіграло козацтво у формуванні менталітету українців. У козаках утілені кращі риеи українського народу: найбільша відвага і мудрість, повага до старших, відчуття товариства, що вважалося найвищою цінністю. «Немає уз святі­ших товариства!» — ці слова гоголівського Тараса Бульби близькі кожному, хто свято вірить у дружбу. Дивним було терпіння і рідкісна здатність козаків перено­сити життєві труднощі. Ці якості завжди допомагали нашому народу. Саме цей народ, часточкою якого є і я, втілює для мене Батьківщину з великої букви. Скі­льки найтяжчих страждань випало на долю нашого народу! Татари і турки, фаши­сти і більшовики несли загибель українському народу. Треба до землі вклонитися такому народу, його дивній життєстійкості, здатності відроджуватися, як фенікс, після таких згубних навал. І це вселяє віру в те, що Україна буде в ряду розвину­тих і високоосвічених країн.

Саме з освіченістю й обдарованістю українців пов’язані мої патріотичні почуття. Імена великих творців, просвітителів, учених не можуть залишити байдужими ні­кого. Великі літературні імена минулих сторіч викликають замилування і глибоку повагу до народу, який породив геніїв поезії і театру, музики й архітектури. Двадця­те століття (здавалося б, настільки неблагополучне для України) дало нам таких діячів культури, як О. Довженко, О. Гончар, В. Сосюра, П. Загребельний, П. Тичи­на (та хіба усіх перелічиш?), учених (Патон, Амосов, Антонов і ін.), спортсменів (Бубка, Клочкова, брати Кличко, Шевченко, новий чемпіон світу з шахів Понома- рьов). Саме люди, що досягли висот у своїй області і прославили нашу батьківпщну на весь світ, викликають сьогодні почуття гордості і любові до країни.

Якщо коротко відповісти на запитання, задане темою, то «відчуття батьківпщ- ни» — це величні факти історії й імена великих українців.

«Відчуття батьківщини» для мене — це і гордість за великих українців, що прославили свою країну, і замилування багатьма сторінками історії України. Але це і просто те щемливе почуття, що охоплює тебе, коли ти після недовгої розлуки (для когось і довгої) перетинаєш кордони України і бачиш цю землю...Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 483 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz