ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 2
Гостей: 2
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Жипя Грегора-людини (за новелою Ф. Кафки «Перевтілення»)

Герой новели Грегор Замза за поетійними турботами про матеріальний добро­бут еім’ї не помітив, як перетворивея на комаху. Безпорадний у своєму теперіш­ньому етані, він згадує минулі уепіхи.

Колись Грегор Замза виконував свій громадянський обов’язок перед суспільс­твом. Він був у армії, про що нагадує фотографія, де він «лейтенант, який, покла­вши руку на ефее шпаги, безтурботно усміхається і вселяє повагу своєю виправ­кою та мундиром».

Потім юнакові, щоб віддати борги батька, довелося працювати комівояжером у фірмі. Ця робота була дуже важкою. День у день дорога. Жахлива їзда «^..морока з пересадками, нерегулярна погана їжа, щораз нові, чужі, байдужі люди». Йому дово­дилося щодня вставати вдосвіта, щоб стрімголов бігти на станцію на ранній поїзд, який відходив о п’ятій ранку. Грегор за свою п’ятирічну службу ні разу не хворів, і, навіть коли почував еебе недобре, не жалівея, не прогулював, адже тоді довелось би звертатися до лікаря з лікарняної каси, який усіх людей вважав абсолютно здорови­ми, тільки ледачими. Га й епілкування з шефом принесло б тільки неприємності, адже той говорить з людьми, еидячи на виеокій конторці, а підлеглі повинні підхо­дити впритул, бо шеф недочуває, і ловити погляд еуворого начальника, дивлячись знизу вгору. Грегору доводилося служити у фірмі, де найменший промах викликав найтяжчі підозри, неначе елужбовці всі як один були негідниками. І хоча Замза весь свій час присвячував роботі, втомлювався так, що, добравшись додому, не міг на­віть якийсь час присвятити собі, на фірмі вважали, що результати його роботи були незадовільними. Управляючий, який прийшов дізнатися, чому Грегор не поїхав раннім поїздом, не хоче чути жодних виправдань. Він не слухає, коли юнак просить його не доповідати начальетву, пожаліти батьків і ееетру, зглянутися на тяжкий матеріальний стан родини. Він потрапив у біду, але видряпається з неї, тільки б не погіршилося і без того важке етановище. Грегор принижується, просить заступити­ся за нього перед шефом, пояенює, що комівояжерів не люблять, бо вважають, що ті заробляють шалені гроші. На них еиплютьея наклепи, а вони не можуть захисти­ти себе, адже цілий рік знаходятьея поза фірмою. Думка шефа про службовця зале­жить від того, що йому доповіеть управляючий. Але управляючий не захотів слухати

Грегора, адже перед еобою він бачив не людину, а комаху, яка не має права голоеу, не може еама вирішувати евою долю. Вона повинна тільки працювати й не порушу­вати дисципліну. Управляючий не дуже злякався нового вигляду Грегора, адже для нього юнак завжди був комахою. Він відвернувся, ледь тільки Грегор заговорив, і дивився на нього через плече. Доведений байдужістю управляючого до відчаю, мо­лодий Замза готовий навіть силою зупинити начальника, щоб усе ж таки вмовити того зглянути на його теперішній стан. Та що може вдіяти він, комаха, проти байду­жості, зневаги, презирства сильних світу цього. До «перевтілення» Грегор вважав себе членом суспільства, люблячим сином, братом, і раптом виявилося, що все це обман, ілюзія. Він — комаха, безпомічна істота, що зазнає поразки у боротьбі за право на життя.

Ф. Кафка — песиміст. Він не вірить у те, що людина може бути щасливою. Письменник вважає, що біда чекає на кожного і тільки жде слушного моменту, щоб знищити. Він не дає людині найменшого шансу на волевиявлення, на зміну жалюгідного становища. Читачеві залишається тільки співчуватиБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (08 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 579 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz