ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 6
Гостей: 6
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Змалювання краси природи в циклі творів Остапа Вишні «Мисливські усмішки»

I.       «Любіть, дорогі друзі, охоту, а ще більше природу, бережіть її, охороняйте її».

0.      Вишня. («Мисливські усмішки» о. Вишня написав уже після війни, коли повернувся зі сталінських таборів. 10 років вимушеного мовчання, поневірянь, коли смерть стояла за його спиною, не вбили любові письменника до життя, до народу, до рідної землі. У цей період він часто ніби втікає від згадок про минуле, їздить на полювання — не для того, щоб убити якусь звірину чи пташку, а щоб просто помилуватися красою природи, поспілкуватися з прос­тими людьми, послухати мисливських байок.)

II.     Ліричні пейзажні замальовки, поетичне відтворення природи. («Мисливські усмішки» — це перш за все пейзажні етюди, в яких зовсім немає згадок про політику, не розглядаються глобальні проблеми. У центрі всіх творів стоїть оповідач, який спілкується з благородними, розумними, кмітливими прости­ми людьми, природа тут виступає не тлом. Вона діє, вчить, виховує.)

1.      Опис золотої осені в усмішці «Заєць». (Письменник любив милуватися не природою взагалі. Він звертав свій погляд на окремі деталі, знаходив на перший погляд незначне явище, але воно захоплювало його, торкалося найпотаємніших струн душі митця. Листок на дереві вже готовий упасти, але як йому не хочеться відриватися, летіти у безвість, він «...аж ніби кро­в’ю з печалі налився і закривавив ліси». Природа готується до довгої зими, сумує за літом, наостанку красується золотом і багрянцем.)

2.     Звертання письменника до звірів як до людей, славослів’я на честь птахів. (О. Вишня вводить у свої твори звірів і птахів як дійових осіб. Він називає лисицю лисичкою, білку — білочкою, підкреслюючи своє ставлення до живого світу. Лось у однойменному оповіданні повинен втікати від мисли­вця. Він це робить, бо так повинно бути. Багато часу витрачає мисливець, щоб наздогнати прудконогого, захекався, спітнів. Заморився й лось. Відпо­чиваючи, людина і звір ведуть між собою розмову. Тварини і люди у творах О. Вишні добре розуміють одне одного. Діалоги між ними — явище, яке ні в кого не викликає здивування. Людський світ О. Вишня часто зіставляє зі світом природи. Соловейко не співає, а ридає над своєю коханою; перепіл­ка, маленька курочка, вивела курчаток, етала матшкою-квочечкою; лиека — довірлива качечка, випливає з очерету, колупаєтьея в ряеці і не помічає смертельної небезпеки, що чекає на неї.)

3.    Життєрадісний настрій оповідача від сілкування з природою рідної землі. (Попри всі життєві негаразди, Остап Вишня ніколи не втрачав оптимізму, здатності відчувати красу. Його захоплення природою передається читаче­ві, створює життєрадісний настрій. Свою авторську позицію письменник передає через оповідача — мудрого, трохи іронічного чоловіка, який уміє розмовляти з людьми, звірами, птахами, тонко відчуває зміни в природі, милується фарбами осіннього лісу, нестримним бігом примхливих хмари­нок, грою струмочка, що плюскотить об камінчик.)

4.    «Мисливські усмішки» — це ліричні вірші в прозі, лебедїша пісня письменника. Остап Вишня і після заслання звертався до політичних тем. Але він знав, що може чекати письменника, який скаже якесь необережне слово, висло­влюючи свої думки з приводу подій у світі чи в країні. І він обрав собі єдиний правильний шлях: не догоджати владі своїм славослів’ям, а проспі­вати хвалу рідній землі. «Мисливські усмішки» звучали гімном красі при­роди, останньою лебединою піснею митця.)

III.     «Мисливські усмішки» — це гімн природі, яку треба берегти, охороняти і оспіву­вати. (Письменник у своїй творчості звернувся до вічної теми — любові до землі, на якій народився, виріс, яку треба любити і шанувати. Природа стала його хра­мом, у якому Вишня молився, який оспівував. Його творчість звернена і до нас. Треба любити землю, берегти кожне деревце, кожен струмочок, кожну тваринку і пташинку. Зберігши все, що нас оточує, ми збережемо саме життя на Землі.)

ЗРАЗКИ ТВОРІВБеру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (04 Февраля 2018) | Обновлено | Просмотров: 557 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz