I. Крячко — антипод Платона Ангела. (Життя двох героїв Ангела й Крячка схоже: разом із Платоном вони воювали, працювали на одному заводі, поруч живуть — сусіди, але однодумцями так і не стали. Крячко — повна протилежність Платону Ангелу за своєю натурою, життєвим переконанням.)
II. Основний життєвий принцип Крячка: «Мною не керує копійка». (Ніколи не прагне чогось кращого, не хоче розуміти, що людина на те й живе на світі, щоб зробити його кращим.)
1. Заздрість — найвиразніша риса вдачі Крячка. (Заздрить він усьому: матеріальному достатку Платона, злагоді й любові в його родині, шанобливому ставленню дітей до батьків, чесності і працьовитості їх, радіє тимчасовим конфліктам, що сталися в сім’ї Ангела.)
2. Полеміка між Крячком і Платоном Ангелом. (Не поділяє поглядів Платона на те, що людина повинна жити в достатку, сперечається з ним.)
3. Несправедлива критика Платона Крячком. («Такі, як Платон, обдирають державу, як липку». Нещадно всіх критикує, а сам нічого потрібного й корисного зробити не може.)
4. Нехтування Крячком батьківських обов’язків. (Не приділяє належної уваги вихованню сина, внаслідок чого Крячко-молодший потрапляє до тюрми.)
НІ.Втілення в образі Крячка безвідповідальної людини — демагога.
(Слова у нього завжди розходяться з ділом. Вміє лише говорити красиві слова, когось критикувати, а не робити щось корисне. На тлі Крячка ще вигідніше виділяється постать Платона Ангела — людини — труда, честі й благородства.)
Похожие сочинения
|