ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

Чому берегти природу — обов’язок кожного

варіант

Рослини, тварини, земля — все це навколишній світ природи. І людина від неї невід’ємна. Рослини виконують роль легенів, тобто допомагають планеті дихати. Тварини ніколи без потреби не з’їдять травичку, гілочки, інших тварин, тобто не будуть робити шкоду при­роді.

Людина займає верхню ланку у природі, тому вона зобов’язана берегти навколишній світ. З розвитком прогресу, розширенням міст стає все складніше це робити.

Вже зараз треба насаджувати якомога більше зелених дерев, очищати великі й маленькі річки, підгодовувати диких тварин, не забруднювати повітря.

Не останню роль у цьому відіграють ботанічні сади, заповідни­ки. До речі, Донецький ботанічний сад є найбільшим в Україні.

Щоб зберегти нашу планету для нащадків, кожний мешканець цієї планети повинен берегти природу.

II  варіант

З раннього дитинства мати привчала мене дбайливо відноси­тись до природи: не топтати квіти, не ламати гілки на деревах, не кидати сміття до річки чи ставу. На жаль, не всі люди розуміють, що їх оточує, треба берегти. І це стосується не лише рос­лин та водоймищ, землі та повітря, а й тварин і птахів.

Ні для кого не секрет, скільки шкоди завдають люди природі. Щороку вирубуються сотні гектарів лісу, у воду зливаються тонни відходів, повітря забруднюється викидами з заводів. На планеті майже не залишилося місць, де б природа поставала перед нами в своїй первісній красі. Скільки видів рослин і тварин назавжди зник­ли на нашій Землі! Не менше їх знаходиться на межі вимирання і потребує охорони.

Якщо кожна людина зламає гілку з дерева, зірве квітку, зали­шить після свого пікніка сміття в лісі чи викине обгортку до річ­ки — яку картину ми побачимо через 10 років? Мабуть, суцільний смітник. Кому ж захочеться жити в такому довкіллі?

Тому берегти природу — обов’язок кожного, і великого, і мале­нького, недарма мудрі люди раніше казали, що за своє життя треба посадити хоча б одне дерево. А я вважаю, що цим не треба Обмежуватись. Можна садити кущі і квіти, робити для тварин і птахів годівниці взимку, не залишати після себе сміття. Потрібно пам’я­тати, що людина не може жити поза природою, і турбуючись про неї, ми робимо краще для себе і для майбутніх поколінь.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (06 Февраля 2013) | Обновлено | Просмотров: 86692 | Комментарии: 1 | Теги: берегти, обов’язок, природу | Рейтинг: 3.2 /25
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

0
1   [Материал]
Спасибо большое автору за єти произведения biggrin

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2023
Хостинг от uCoz