ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 5 клас Добавить сочинение

ЧОМУ ТРЕБА БУТИ ВВІЧЛИВИМ?

І  варіант

Чому треба бути ввічливим? На перший погляд просте питання, але коли починаєш задумуватися над ним, виявляється, що воно дуже змістовне та важливе.

По-перше, ввічливість - це та показова риса, яка характери­зує людину з боку її виховання. Будь-яка людина не хоче вигля­дати невихованою. Крім того, кожні батьки піклуються про те, щоб їхня дитина була вихованою, ввічливо поводилася з іншими людьми, намагаються прилучити дитину до духовних цінностей людства.

У ввічливої людини завжди є друзі, приятелі, багато знайо­мих. Коли з людьми поводишся привітно, з увагою, вони почина­ють відповідати тим самим; їм приємно з тобою спілкуватися. Саме з ввічливості може виникнути справжня, міцна дружба. Але ввічливим треба бути не лише з цих причин. Не можна забувати про те, що треба завжди бути ввічливим із людьми, які за віком набагато старші від тебе. Не забувати уступати місце старим людям у транспорті. І коли дотримуєшся цих нескладних, але обов’язкових, загальноприйнятих норм поведінки, виявляється, що це навіть приємно.

Я вирішив для себе завжди бути ввічливим.

 

II    варіант

У нашому класі навчаються різні діти. З деякими з них приєм­но спілкуватись, а з деякими не хочеться мати ніяких справ. У чому ж річ? Вся справа в тому, що перші чемні та ввічливі, а інші часто лаються і роблять зле однокласникам та малюкам.

Ввічливо ставитись треба не лише до дорослих та пенсіонерів, а взагалі до всіх тих, хто тебе оточує. Тоді люди будуть із задово­ленням сприймати твою присутність. Як легко скривдити най­ближчого друга чи сестричку, чи близьку людину злим, необереж­ним словом або вчинком. І так само просто доставити їм радість, підняти настрій.

Нема ніякої складності в тому, щоб після обіду сказати «спа­сибі». А мамине обличчя осяє весела усмішка.' Якщо втомленому батькові ввечері подати газети та окуляри, можна побачити ра­дість у його очахЛ Можна запропонувати допомогу своїй бабусі і швиденько збігати в магазин, а молодшому братику роз’яснити новий матеріал з математики.

Кому приємно жити в атмосфері злоби, постійної лайки та свар? Кому подобаються люди нещирі, злі, заздрісні, жорстокі? Я впевнена, що нікому. Ввічливу ж людину завжди оточують усмішки, радість, любов. У неї багато справжніх друзів.

Бути ввічливим — це значить уважно ставитись до тих, кого любиш, щиро прагнути їм допомогти, зробити приємне. І тоді тебе поважатимуть не лише близькі люди, але й ти сам себе поважа­тимеш.

 

III    варіант

Ми вчимося ввічливості у батьків, вчителів та інших людей, оточуючих нас. Але чому потрібно бути ввічливими? 

Ввічливість - це передусім вихованість. Вічливістю можна визначити, вихована ця людина чи ні? Зараз, на жаль, не так багато ввічливих людей. В розмові з ними їх суспільство можна знайти захопливим та цікавим. А хотілось би вам говорити з неввічливою, грубою людиною? Гадаю, ні. 

Ввічлива людина дотримується всіх правил поведінки, культури. Це той друг чи подруга, хїто не видасть твої найважливіші таємниці, твої досягнення, те, чого ти прагнеш добитися у житті. Така людина вміє гарно себе вести усюди: чи за столом, чи просто у спілкуванні. Одним словом - добрий друг.

Я вважаю, ввічливою людина повинна бути першу чергу для себе, щоб оточуючі змогли оцінити її по гідності.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 5 клас | Добавил: 00dima (06 Февраля 2013) | Обновлено | Просмотров: 25392 | Теги: ввічливим, Чому, Треба, бути | Рейтинг: 4.3 /11
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Sochineniya.info © 2021
Хостинг от uCoz